Facebook Pixel

Скандал із індійською AstraZeneca: Україна працює над визнанням Європою вакцини CoviShield

Автор

МОЗ України та Міністерство закордонних справ разом із віцепрем'єр-міністром з питань євроінтеграції працюють над вирішенням питання про невизнання Європою сертифікатів вакцинації, в яких вказана вакцина CoviShield (препарат компанії AstraZeneca, вироблений в Індії). Це питання може вирішитися протягом місяця, заявив глава МОЗ Віктор Ляшко.

Міністр нагадав, що Європа відмовляється впускати українців, у яких у свідоцтві про вакцинацію вказана вакцина CoviShield. На його думку, це грубе порушення міжнародного права, оскільки вакцину схвалила ВООЗ, а значить, європейські країни не мають права не впускати вакцинованих препаратом людей. Проблема в тому, що CoviShield досі не схвалив ЕМА — європейський вакцинний регулятор.

«Наскільки я знаю, EMA зараз розглядає їхні документи та анонсує, що найближчим часом винесе щодо них рішення. Але дати не говорять. Це не означає, що питання не рухається з місця», — пояснив міністр.

Ляшко додав, що це питання на наступному тижні обговорюватиметься на зустрічі міністра з представниками ЄС в Брюсселі. Одночасно обговорять і питання укладення угод про взаємне визнання вакцин з кожною країною Євросоюзу.

Контекст. Українці, які на зорі вакцинації в Україні отримали щеплення індійським препаратом CoviShield, зіткнулися з тим, що країни ЄС відмовилися визнавати препарат і сертифікати, в яких міститься інформація про вакцинації «Ковішілдом». Тепер власники цього щеплення не можуть потрапити на територію ЄС.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉