Facebook Pixel

Коли ЄС відкриє кордони для України: у МЗС назвали строки

Автор
Речник МЗС Олег Ніколенко запевнив: питання не політичне, а епідеміологічне. Фото: Facebook

Речник МЗС Олег Ніколенко запевнив: питання не політичне, а епідеміологічне. Фото: Facebook

У МЗС України переконані, що вже через два тижні Євросоюз може віднести нашу країну до так званої «зеленої» зони. Після цього українці зможуть без проблем відвідувати країни Європи, заявив спікер міністерства Олег Ніколенко в коментарі «Європейській правді».

Він підкреслив, що в цього питання немає політичного підтексту. Україну за коронавірусними показниками оцінюють не станом на поточний або попередній день, а станом, який спостерігався кілька тижнів тому, — тоді випадків коронавірусу на добу було більше. Зараз країна наближається до норми, яку встановила Єврокомісія. Тому представництво України при ЄС працює над тим, щоб під час наступного перегляду «зеленого списку» туди внесли й Україну.

Спікер додав, що навіть потрапляння до переліку безпечних країн не гарантує стовідсоткової ймовірності відкриття кордонів. Кожна держава ЄС сама ухвалює рішення щодо послаблення або посилення обмежень. Тому МЗС працює з кожною європейською країною окремо, щоб домовитися про спрощення умов в'їзду українців і визнання свідоцтв про вакцинацію та цифрових COVID-сертифікатів.

Telegram Logo

Контекст. В Україні з 1 липня почалося тестування сертифікатів про вакцинацію, які видають через застосунок «Дія». Це паспорт вакцинації європейського зразка в електронному вигляді; він розроблявся з огляду на вимоги ЄС і ВООЗ.

А от у тих українців, яким «пощастило» отримати щеплення індійським препаратом CoviShield, — проблеми з в'їздом до Євросоюзу. ЄС відмовився визнавати препарат і сертифікати, у яких міститься інформація про вакцинацію «Ковішилдом», і не пускає їхніх власників на свою територію.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини