Facebook Pixel

Східний ГЗК розпочне розроблення найбільшої у Європі уранової шахти

Східний ГЗК розпочне розроблення найбільшої у Європі уранової шахти. Фото: energoatom.com.ua

Східний ГЗК розпочне розроблення найбільшої у Європі уранової шахти. Фото: energoatom.com.ua

Східний ГЗК починає розвиток Новокостянтинівського родовища і планує довести виробництво уранового оксидного концентрату (УОК) до 1500 тонн на рік до 2027 року.

Водночас дві старі шахти планується закрити після вироблення залишкових запасів природного урану. Смолінську та Інгульську шахти мають намір зняти з експлуатації, починаючи з 2023-го та 2027 року відповідно. Про це йшлося на координаційній раді за участю представників НАЕК «Енергоатом» і Східного ГЗК, повідомляє пресслужба «Енергоатому».

«З-поміж основних завдань – будівництво нових стволів, транспортно-складського комплексу, енергооб'єктів, залізниці тощо. Передбачається досягти виробництва на Новокостянтинівській шахті до 1500 тонн УОК на рік уже 2027 року», — йдеться в повідомленні.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
61e05165c2d33.jpeg

У перспективі видобуток УОК на Новокостянтинівському родовищі планується довести до 2 400 тонн. Така кількість може повністю забезпечити річну потребу «Енергоатому» в урановій продукції.

Для цього «Енергоатом» планує підготувати зустрічі представників Східного ГЗК із компаніями – лідерами в уранодобувній галузі для залучення відповідних технологій і можливої інвестиційної підтримки.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Окремим блоком розглядалося питання щодо скорочення персоналу комбінату. Запропоновано варіанти перепідготовки працівників, що звільняються. Розглядається можливість їхньої перекваліфікації на будівельні спеціальності для подальшого залучення до будівництва нових атомних об'єктів «Енергоатому» вахтовим методом. Насамперед це стосується будівництва нових об'єктів на ХАЕС.

Також розглядалися питання потенційного входження Східного ГЗК до складу «Енергоатому», можливі переваги та ризики в разі такого приєднання.

Східний гірничо-збагачувальний комбінат — державне підприємство, один із 28 уранодобувних центрів світу з часткою 2% світового видобутку. Є найбільшим у Європі. Основна продукція комбінату – концентрат природного урану. Східний ГЗК забезпечує до 40% потреб українських АЕС в урані.

Східний ГЗК було створено в 1951 році. Об'єкти підприємства розташовано в Дніпропетровській і Кіровоградській областях із центральним офісом у м. Жовті Води.

Коментарі

Всі новини