Facebook Pixel

Кабмін не може приєднати уранові рудники до «Енергоатому». Натомість думають передати в управління

Приєднання «Східного гірничо-збагачувального комбінату» ( «СхідГЗК») до НАЕК «Енергоатом» виявилося неможливим. Наразі розглядається передача підприємства в управління.

Про це міністр енергетики Герман Галущенко заявив на зустрічі з представниками Незалежної профспілки гірників України (НПГУ), передає агентство «Інтерфакс-Україна».

«Приєднання неможливе юридично. «Енергоатом» має кредити ЄБРР і Євроатому і такі рішення мав би погоджувати з ними. Ми подивилися: питання не злітає. Говорили про те, що «Енергоатом» може взяти «СхідГЗК» в управління», — сказав міністр.

Telegram Logo

Рішення про не приєднання не підтримав урядовий комітет із питань економічної, фінансової політики, паливно-енергетичного комплексу, розвитку громад та територій і захисту навколишнього середовища.

Разом із тим міністр вважає цілком логічним те, що «Енергоатом» хоче отримати контроль над «СхідГЗК», коли він витрачає на нього кошти.

Зі свого боку, глава первинної організації НПГУ на «СхідГЗК» Дмитро Бондарєв закликав міністра посприяти якнайшвидшим розрахункам з боку «Енергоатому». В іншому разі ГЗК змушений буде частково піти в простій з понеділка. Зокрема він підтвердив, що платежі «Енергоатому» дають змогу забезпечувати зарплату працівникам ГЗК.

Контекст. Кабінет міністрів з осені 2020 року розглядає можливість приєднання «СхідГЗК» до «Енергоатому». Це рішення автоматично мало б зняти питання боргів у межах функціонування єдиного майнового комплексу.

У червні Міненерго погодило концепцію передачі ДП «СхідГЗК» в управління НАЕК «Енергоатом» попри скорочення виплат дивідендів енергокомпанією на користь держави.

«СхідГЗК» — єдине в Україні та найбільше в Європі підприємство з видобутку та переробки уранової руди. Щорічні потреби українських АЕС у концентраті урану становлять близько 2,4 тис. тонн, водночас його внутрішнє виробництво становить близько 1 тис. тонн.

Коментарі

Всі новини