СБУ звинуватила Анатолія Шарія в державній зраді та порушенні рівноправності: «від 12 до 15 років»

СБУ звинуватила Шарія в державній зраді. Фото: Facebook / Анатолій Шарій

СБУ звинуватила Шарія в державній зраді. Фото: Facebook / Анатолій Шарій

Служба безпеки України (СБУ) офіційно оголосила підозру в державній зраді та порушенні рівноправності громадян блогеру, який мешкає в Іспанії, голові політичної партії «Партія Шарія» Анатолію Шарію.

Як повідомили на сайті відомства, Шарія підозрюють у скоєнні злочинів за ч.1. ст.111 «Державна зрада» і ч.1. ст. 161 «Порушення рівноправності громадян залежно від їхньої расової, національної приналежності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками» Кримінального кодексу. Перша стаття передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 12 до 15 років із конфіскацією майна або без, а друга — штраф від 200 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до 5 років.

Telegram Logo

В СБУ повідомили, що на думку слідчих, Шарій здійснював протиправну діяльність на шкоду нацбезпеці в інформаційній сфері і припустили, що блогер діяв на замовлення іноземних структур. Експертні дослідження підтвердили, що в інтерв'ю і виступах обвинуваченого є факти підривної діяльності проти України.

«Починаючи з 2012 року через соціальні мережі, електронні ЗМІ і російські телевізійні канали він сприяв державним та неурядовим структурам Росії в проведенні спеціальних інформаційних операцій. Він займався дискредитацією державної політики України, умисно і цілеспрямовано поширював маніпулятивну, спотворену інформацію про урядові ініціативи та події на Сході країни», — заявили в СБУ.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Там також додали, що робив він це для того, щоб загострити та дестабілізувати суспільно-політичну та соціально-економічну ситуацію в Україні, розпалити міжетнічні та міжконфесійні конфлікти. А такі дії використовували російські ЗМІ («Росія 24», «Росія1», «Зірка», яка належить Міністерству оборони РФ тощо).

Реакція Шарія на звинувачення СБУ

Сам Шарій на своїй сторінці в Facebook написав, що «дякує СБУ за пред'явлення підозри шляхом публікації пропагандистського ролика в Телеграм за статтею «Державна зрада».

Quote«Тепер мені не треба вкотре доводити в ЄС, що всі справи на мене — чиста політика», — написав він.

До того ж, Шарій опублікував ролик на своєму YouTube каналі, де розкритикував Україну, назвавши її «колініальною», «недержавою» й іншим, а також президента Володимира Зеленського, заявивши, що йому «зірвало дах». Водночас Шарій зазначив, що дізнався про підозру з Telegram і сказав, що боротиметься за свої права в Європейському Союзі.

Контекст. Раніше The Page повідомляло, що мережа автозаправних станцій «БРСМ-Нафта» фінансує «Партію Шарія».

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини