Саудівська Аравія та ОАЕ додатково скоротять видобування нафти

Саудівська Аравія додатково до зобов'язань в рамках угоди ОПЕК+ вирішила скоротити видобування нафти в червні на 1 млн барелів на добу (б/д). Рівень видобутку скоротиться до 7,5 млн б/д, що стане найнижчим рівнем з середини 2002 року.

Компанія Saudi Aramco з дозволу її клієнтів розпочне підготовку до зниження видобування вже в травні. Такі дії повинні підтримати стабільність на нафтовому ринку, передає DW.

Крім того, додатково скоротити видобуток нафти на 100 тис. б/д вирішили й в ОАЕ. У квітні нафтовидобування в країні становило понад 4 млн б/д. Про додаткове скорочення видобутку також оголосив і Кувейт.

Telegram Logo

Контекст. У березні на тлі планів найбільших нафтових експортерів збільшити видобування нафти тарифи на фрахт танкерів збільшилися майже вдесятеро.

На початку березня країни ОПЕК+ не змогли домовитися про нову угоду щодо скорочення видобутку нафти, що спровокувало обвал цін. Вартість нафти марки Brent у березні опускалася нижче за $22 за барель. Дійшли згоди тільки через місяць — домовилися знизити видобуток нафти в травні-червні 2020 року на 9,7 млн барелів на добу. Проте цінам на нафту це не допомогло: вартість Brent тимчасово піднялася до $36, але потім знову почала падати.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

«Відповідно до того, як ємності на суші заповнюються, танкери стають останнім місцем зберігання. Ставки на танкери будуть високими та волатильними, допоки на ринку нафти спостерігається надлишок, який ми очікуємо протягом другого кварталу цього року», — сказав Ерік Брукхейзен, глава відділу досліджень танкерного флоту в Poten&Partners.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини