Facebook Pixel

Фрахт нафтових танкерів за останній тиждень подорожчав майже вдесятеро

На фоні планів найбільших нафтових експортерів збільшити видобування нафти тарифи на фрахт танкерів збільшилися майже удесятеро. Минулої п`ятниці, 6 березня, ціна фрахту надвеликих танкерів складала $33 тис. на день. Наразі ціна зросла до $200 тис.–$300 тис. на день, в залежності від напрямку.

Саудівські судові компанії (зокрема National Shipping Co., також відома як Bahri) зафрахтували 10 надвеликих танкерів класу VLCC на квітень та ведуть переговори щодо резервування ще 18 танкерів. Про це повідомили сингапурські та європейські судовласники та брокери, передає The Wall Street Journal.

Головний судовий аналітик Bimco Пітер Сенд вважає, що Саудівська Аравія готується заповнити ринок дешевою нафтою. Однак експерт не впевнений, що зростання попиту на транспортування нафти збережеться, адже цього року споживання нижче, ніж минулоріч.

Китай – найбільший імпортер нафти, половина щорічного зростання світового споживання приходиться якраз на нього. Однак цього року в Китаї також впав попит.

За словами брокерів, на найближчі два місяці було попередньо зарезервовано 30 танкерів класу VLCC. У Fearnley Securities вважають, що у зв'язку з нарощуванням видобування нафти у Саудівській Аравії з`явиться попит ще на 60 танкерів такого самого класу.

Контекст. Саудівська Аравія заявила про збільшення видобутку до безпрецедентних 13 млн барелів на день, подвоївши обіцянку додаткового виробництва у квітні.

Ці кроки було зроблено після того, як альянс ОПЕК+, фактично очолюваний країнами Перської затоки та РФ, не зміг досягти домовленостей щодо скорочення видобутку нафти на тлі слабкого попиту через світову економічну кризу.

У відповідь державна компанія Саудівської Аравії Saudi Aramco запропонувала найбільші за останні 20 років знижки на сиру нафту та обіцяла збільшити видобуток на 2 млн барелів на день.

Мета держав Затоки – повернути Москву назад за стіл переговорів і змусити підписати новий варіант угоди ОПЕК+. Близькосхідні держави хочуть ввести додаткове скорочення видобутку на 1,5 млн барелів, з яких 0,5 повинна взяти на себе РФ.

Виробники нафти в Росії відповіли, що збільшать видобуток на 200-300 тис. барелів на добу в короткостроковій перспективі, а в довгостроковій — до 500 тис. барелів на добу. Москва вже пом'якшила своє послання, заявивши, що вона, як і раніше, відкрита для відновлення співпраці.

Подякувати 🎉