Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Кліматичний саміт 2021. Україна та ще майже 40 країн пообіцяли розпрощатися з вугіллям

Саміт у Глазго. Україна зобов’язалася відмовитися від вугільної енергії. Фото: Flickr

Саміт у Глазго. Україна зобов’язалася відмовитися від вугільної енергії. Фото: Flickr

Україна увійшла до групи з понад 40 країн, які пообіцяли позбутися вугільної залежності під час кліматичного саміту в Глазго COP26. Більші економіки зобов’язалися покінчити з вугіллям у 2030-х, дрібніші – у 2040-х рр. За даними міжнародної організації Powering Past Coal Alliance, українська сторона заявила про готовність розпрощатися із цим викопним паливом до 2035 року.

Як пише The Guardian, готовність піти на цей крок висловили Канада, Польща, Чилі, В’єтнам, Україна та інші країни. Підписанти угоди беруть на себе зобов’язання припинити будівництво нових електростанцій, що працюють на вугіллі, у себе вдома та за кордоном і поетапно відмовитися від генерації електроенергії з його використанням.

Quote«Кінець вугілля близький. Світ рухається в правильному напрямку, готовий вирішити долю вугілля та скористатися екологічними й економічними перевагами побудови майбутнього, що ґрунтується на чистій енергії», — заявив міністр у справах бізнесу та енергетики Великої Британії Квасі Квартенг.

Утім, одні з найбільших споживачів цього викопного палива, з-поміж яких Австралія, Індія, Індонезія, Філіппіни, Китай і США, вирішили до угоди не долучатися.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Низка експертів наголосили, що для боротьби зі зміною клімату розвинуті економіки мають відмовитися від вугілля до 2030 року, а не у 2030-х роках. На їхнє переконання, ця угода є дещо запізнілою.

Додатково. За даними Міжнародного енергетичного агентства, вугілля є найбільш забруднювальним викопним паливом, а його спалювання робить найзначніший внесок у зміну клімату на планеті. Відмова країн світу від його використання вважається життєво важливим кроком для досягнення схвалених на глобальному рівні кліматичних цілей.

Підписуйтесь на нас в Google News!

КНР у вересні пообіцяла припинити фінансування закордонних вугільних електростанцій, проте ця обіцянка не поширюється на внутрішні проєкти країни.

Контекст. Нагадаємо: влітку Кабінет міністрів схвалив намір скоротити до 2030 року викиди парникових газів до 35%, як порівняти з рівнем 1990 року, згідно з Паризькою угодою з протидії зміні клімату.

У шотландському місті Глазго 1 листопада розпочалася глобальна кліматична конференція COP26. Мета конференції — підтримувати рівень глобального потепління якомога ближче до мети 1,5°C, встановленої Паризькою угодою 2015 року.

Коментарі

Всі новини