Facebook Pixel

Кліматична повістка. Україна затвердила скорочення емісії парникових газів до 35% від рівня 1990 року

Кабінет міністрів схвалив намір скоротити до 2030 року викиди парникових газів до 35% в порівнянні з рівнем 1990 року згідно з Паризькj. угодою з протидії зміни клімату.

Про це йдеться в заяві уряду.

«Уряд схвалив оновлений національно певний внесок (НОВ) України в Паризька хартія. За рахунок декарбонізації і розвитку ВДЕ ми маємо намір скоротити викиди парникових газів до 35% в порівнянні з рівнем 1990 року. Україна рухається вперед, об'єднавшись з Європейським союзом і США в боротьбі зі зміною клімату», — повідомив прем'єр.

Telegram Logo

За словами міністра екології Романа Абрамовського, оновлений НОВ інтегрує наявні домовленості, передбачені умовами Угоди про асоціацію з ЄС і Договором про Енергетичне Співтовариство.

«Далі плануємо реформувати систему екологічних фінансів і створити Український кліматичний фонд. Засоби, які в нього будуть надходити, будуть направлятися виключно на природоохоронні заходи та декарбонізації», — додав міністр.

Українська бізнес-асоціація оцінює потенціал скорочення викидів парникових газів в Україні тільки до 40-45% до 2030 року.

Контекст. В кінці минулого року країни ЄС уклали European Green Deal, згідно з яким домовилися скоротити викиди парникових газів на території блоку до 2030 року на 55% в порівнянні з рівнем 1990 року. Європарламент схвалив кліматичний закон в квітні 2021.

Коментарі

Всі новини