Facebook Pixel

Кліматичний саміт у Глазго: як декарбонізуватимуть Україну

Представники вітчизняного бізнесу та уряду обговорили підходи до декарбонізації в різних секторах економіки на панелі «Україна 2030: шлях до зеленої трансформації» кліматичної конференції COP26.

Як повідомляє кореспондент агентства «Укрінформ», заступник міністра захисту навколишнього природного середовища та природних ресурсів Ірина Ставчук поінформувала про проведені урядом розрахунки щодо інвестицій в різні сектори економіки.

«Потрібно знайти механізми, економічні або регуляторні інструменти, які запустять систему», — наголосила Ставчук.

Telegram Logo

На її думку, там, де не можна застосовувати регулювання, інструментами стимулювання можуть стати гранти.

Ставчук також повідомила, що Мінприроди працює над розвитком Українського кліматичного фонду, який планується наповнювати надходженнями від вуглецевого податку. Кошти фонду спрямовуватимуться на гранти для кліматичних проєктів.

«Декарбонізація ставить перед нами безліч нових завдань, із якими ми раніше не стикалися. Наприклад, нам сьогодні потрібно робити глибоку діагностику викидів СО2 в сільському господарстві, у кожному технологічному процесі», — прокоментував заступник голови правління МХП Олександр Домбровський.

Генеральний директор компанії ДПЕК Максим Тимченко наголосив, що завдання декарбонізації можуть бути досягнуті завдяки спільним діям уряду, суспільства та бізнесу.

«ДТЕК прагне досягти вуглецевої нейтральності до 2040 року. Має бути ще довгий шлях, але спільні дії вже реалізуються, щоб досягти сталого майбутнього», — сказав Тимченко.

Він повідомив, що ДПЕК прагне домогтися виробництва 33% енергії з відновлюваних джерел. Інвестиції компанії у ВДЕ становлять 1,5 млрд євро. Крім того, компанія планує зменшувати видобуток вугілля.

Довідка. У шотландському місті Глазго 1 листопада розпочалася глобальна кліматична конференція COP26. Мета конференції — підтримувати рівень глобального потепління якомога ближче до мети 1,5°C, встановленої Паризькою угодою 2015 року.

Очікується, що близько 120 світових лідерів візьмуть участь у дискусіях щодо боротьби з глобальним потеплінням. Прогнозується, що світові лідери ухвалять нові зобов'язання щодо скорочення викидів парникових газів у своїх країнах до 2030 року.

Коментарі

Всі новини