Технології уловлювання вуглекислого газу з атмосфери відкривають великі можливості для нафтогазової галузі України з виконання плану декарбонізації виробництва.
Про це сказав глава НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко на VI Київській конференції Ньюфолк НКЦ «Буріння. Інтенсифікація. Екологія та охорона праці», передає «Інтерфакс-Україна».
«Це велика можливість для всієї нашої галузі зробити так, що ми будемо навіть не просто нейтральними з точки зору викидів вуглецю, але будемо робити так, що вуглецю буде менше в атмосфері. Ми дійсно будемо покращувати кліматичну ситуацію в усьому світі», — сказав глава компанії.
Вітренко зазначив, що в Україні є велика кількість свердловин, зокрема від видобутку нафти, які можуть використовуватися для зберігання уловленого СО2. Навіть більше, цей процес, як стверджує Вітренко, може збільшити нафтовидобуток на зрілих родовищах.
«Всі ці речі, безперечно, ми маємо максимально реалізовувати, тому що це перспективно, на це можна залучати інвестиції, це правильно й відповідає національним інтересам України, які має реалізовувати НАК «Нафтогаз», — вважає Вітренко.
Крім того, він повідомив, що компанія та міжнародні партнери зацікавлені у виробництві водню з природного газу в Україні — «блакитного» водню.
«Ми вважаємо, що є величезний потенціал у «блакитному» водні, поки він дешевше, ніж «зелений». Там, де це потрібно й має хоч якийсь економічний сенс, ми маємо використовувати всі можливості для цього», — сказав глава НАК.

Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Не один у полі: як бізнес-комʼюніті допомагає підприємцям масштабуватися
Кримінальний тиск на бізнес в Україні: виклики для інвесторів та юридичний захист