Facebook Pixel

Кліматичний порядок денний. Про що домовилися G20 у Римі

Представники G20 не змогли узгодити «екологічну повістку» на полях саміту в Римі перед кліматичним самітом у Глазго, проте загалом підтвердили прихильність до положень Паризької угоди 2015 року.

Заявлено про відданість «паризькій» меті обмежити глобальне потепління двома градусами Цельсія та «зусиллям» обмежити його зростання на 1,5 °C до «доіндустріального рівня», пише Bloomberg.

Зобов'язалися також висадити трильйон дерев до 2030 року в екосистемах, що особливо постраждали.

Зміни щодо галузей економіки

  • «Вугілля». Досягнуто домовленості щодо припинення фінансування вугільних електростанцій у країнах, що розвиваються, вже до кінця 2021 року. Однак не змогли домовитися про виведення вугільної енергетики у країнах G20. Противниками «жорсткої резолюції» виступили Росія та Туреччина. Про майбутню відмову від вугілля заявила Велика Британія.
  • «Метан». Констатується, що метан робить значний внесок у глобальне потепління та скорочення його викидів – ефективний спосіб протидії потеплінню. Конкретики щодо скорочення викидів метану немає, зазначає Bloomberg.
  • «Викиди». Зазначено, що під час скорочення парникових викидів необхідно враховувати особливості географічного розташування держав. Лобістами м'якого формулювання з викидів були Австралія, Китай, Індія та Саудівська Аравія.
Telegram Logo

Угоди у сфері глобальної економіки

Сторони також обговорювали не пов'язані з кліматом та екологією теми. Це цілком нагальні питання щодо поточної виробничої ситуації у світі.

  • США погодилися скасувати підвищені мита на європейську сталь та алюміній до певного порогу. Це 4,4 млн тонн сталі й близько 400 тисяч тонн алюмінію.
  • ЄС так само погодився скасувати зустрічні заходи, що стосуються товарообігу на $10 млрд.
  • Важливо! G20 погодили запровадження глобальної мінімальної ставки податку на прибуток корпорацій у 15%.
  • Домовилися також щодо синхронізації випуску державних цифрових валют та про майбутні принципи регулювання транскордонних платежів та фінансової інфраструктури.

Насправді формулювання могли бути набагато гіршими. Однак такі легкі формулювання не означають відмови від «зеленої повістки». Але енергетична криза, яка й була спровокована швидкими темпами «зеленого» переходу, дещо протверезила найбільш затятих поборників у справі «захисту клімату». Європа у цьому питанні зробила крок назад, а попереду паротяга побіжить хтось інший.

Проте «зелена» повістка з нами надовго. Не одне десятиліття — це точно.

Коментарі

Всі новини