Facebook Pixel

Правоохоронці затримали розробника фейкової «Дії»: йому може загрожувати до шести років ув’язнення

Розробника фейкової «Дії» затримали. Фото: gp.gov.ua

Розробника фейкової «Дії» затримали. Фото: gp.gov.ua

Правоохоронці затримали розробника фейкової версії застосунку «Дія». Ним виявився 21-річний мешканець Запоріжжя. Правопорушнику може загрожувати до шести років ув’язнення. Про це повідомляється на сайті Національної поліції.

Свою розробку чоловік продавав у месенджері за 100 гривень, а в рекламі вказував, що завдяки застосунку неповнолітні можуть безперешкодно купляти алкоголь і цигарки. Наразі правоохоронці проводять заходи для блокування всіх каналів розповсюдження фейкової «Дії». Також встановлюються особи, які придбали застосунок для надання правової кваліфікації їхнім діям.

В оселі фігуранта правоохоронці провели обшуки. Вилучено мобільні телефони, комп’ютерну техніку та банківські картки. Відкрито кримінальне провадження згідно з ч. 2 ст. 361 («Несанкціоноване втручання в роботу комп'ютерів, автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку») Кримінального кодексу України. Стаття передбачає покарання у вигляді позбавлення волі строком до шести років. Слідчі дії тривають.

Telegram Logo

Контекст. Нагадаємо, що у фейковій «Дії» користувачам надавалася можливість створити собі будь-який документ із представлених в офіційному програмному забезпеченні. Зокрема, користувачі могли змінити свій вік, додати будь-яке фото або підробити сертифікат про вакцинацію від COVID-19.

Коментарі

Всі новини