Facebook Pixel

Росії буде потрібно 3 трлн рублів для компенсації падіння держдоходів в 2020 році – міністр фінансів

Міністр фінансів РФ Антон Силуанов заявив, що в 2020 році Росія повинна буде наростити запозичення, щоб покрити доходи бюджету, які втрачаються через пов'язані з коронавірусом обмеження.

Він також нагадав, що на заміщення скорочення нафтогазових доходів виділять 2 трлн рублів з Фонду національного добробуту (ФНД).

Раніше глава Мінфіну говорив, що до кінця року в ФНД залишиться близько 7 трлн руб. Deutsche Bank вважає, що коштів фонду вистачить на два роки, якщо ціна російської нафти Urals буде $15.

В цьому році необхідно витратити «побільше» коштів ФНД на тлі кризи, вважає голова Рахункової палати Росії Олексій Кудрін. «Гострота кризи така, що потрібно побільше витратити з фонду, якщо це буде половина або трохи більше половини – не страшно», – сказав він і додав, що коштів ФНД може вистачити на два роки «з урахуванням гостроти цієї кризи». Наслідки ж для бюджетної системи країни «розтягнуться на два-три, може, чотири роки».

Контекст. Міжнародне рейтингове агентство Fitch оновило макропрогноз. Згідно з новими оцінками, світовий ВВП в 2020 році скоротиться на 3,9%. Крім цього, агентство також очікує рецесію «безпрецедентною глибини» в економіці за період після Другої світової війни через обмежувальні заходи, які вживають держави у зв'язку з пандемією COVID-19.

Правляча коаліція ФРН прийшла до угоди про додаткові заходи підтримки економіки країни. Новий пакет може перевищити 10 млрд євро.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉