Facebook Pixel

Німеччина додатково спрямує 10 млрд євро на допомогу економіці

Правляча коаліція ФРН дійшла згоди щодо додаткових заходів з підтримки економіки країни, у тому числі підтримки дистанційного навчання та гастрономії.

За словами Норберта Вальтера-Борянса, співголови Соціал-демократичної партії Німеччини – партнера Християнсько-демократичного союзу (ХДС) по коаліції, – новий пакет може перевищити 10 млрд євро, повідомляє партія ХДС, передає prime.

Новий пакет допомоги передбачає збільшення допомоги у зв'язку з неповною зайнятістю.

«Розмір допомоги у зв'язку з неповною зайнятістю для тих, хто її отримує і чий робочий час скоротився щонайменше на 50%, через 4 місяці отримання допомоги збільшиться до 70% (до 77% для господарств з дітьми), а через сім місяців – до 80% (87% для господарств з дітьми) округленої нетто-зарплати строком максимум до 31 грудня 2020 року», — йдеться в рішенні коаліції.

Допомога підприємствам громадського харчування полягає у зниженні ставки податку на додану вартість за реалізовані страви — з 19% до 7% у період з 1 липня 2020 року до 31 червня 2021 року.

Скорочення податкового навантаження планується ввести для малих і середніх підприємств у вигляді зниження авансових платежів за 2019 рік на підставі втрат, яких вони зазнають у 2020 році.

Уряд також вирішив виділити 500 млн євро на підтримку дистанційного навчання у дні карантину. У разі потреби учні зможуть отримати додатково 150 євро для придбання необхідного обладнання.

Контекст. Економіка Німеччини переживає застій щонайменше з весни 2019 року. Зокрема, ще у червні 2019 року експорт товарів знизився на 8%, як порівняти з 2018 роком.

Нинішня світова економічна криза призведе до зниження економіки ФРН на 2% у I кварталі 2020-го через безпрецедентне скорочення в секторі послуг.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉