Facebook Pixel

Економіка Німеччини переживає період застою і може впасти в рецесію

Експорт товарів з Німеччини в червні 2019 року впав на 8% порівняно з минулим роком. А за перше півріччя продаж товарів за кордон зріс лише на 0,5%, передає Deutsche Welle.

За нинішніх умов кризового стану світової економіки навіть нульовий приріст експорту буде для Німеччини позитивним явищем, вважає глава зовнішньоекономічного відділу Федерального об'єднання торгово-промислових палат Німеччини Фолькер Трайер. Він додав, що надії на приріст економіки тануть з кожним днем.

Експерт з державного Німецького банку розвитку KfW Клаус Боргер заявив, що літом 2019 року Німеччина знаходиться на межі між рецесією та стагнацією.

Telegram Logo

Крім Німеччини, не найкращі часи переживає економіка США. Ймовірність рецесії там зросла до 35% в найближчий рік. Цього року зростання найбільшої економіки світу складе 2,3%. Наступну рецесію у США економісти обіцяють вже у 2021 році.

Основним тригером для глобальної кризи називають торговий конфлікт між США і Китаєм. Країни хоч і домовилися в грудні минулого року про «перемир'я» у торговельній війні, знову повернулися до війни вже у травні. Тоді США підвищили мита на китайський експорт обсягом $200 млрд з 10 до 25%. Більш того, Трамп хоче підняти мита на імпорт обсягом у $300 млрд. У відповідь Пекін із 1 червня підвищив обмеження на ввезення товарів із США обсягом $60 млрд.


Коментарі

Всі новини