Ймовірність рецесії в США в наступні 12 місяців зросла до 35%. Про це йдеться в серпневому опитуванні економістів, пише Bloomberg. Їхній попередній прогноз був на 4% менше — 31%, але тепер експерти погіршили його через напруженість у світовій торгівлі.
Цього року зростання найбільшої економіки світу складе 2,3%. У липні цей показник був на рівні 2,5%.
Наступну рецесію у США економісти обіцяють вже у 2021 році. Однак, незважаючи на збільшення ймовірності спаду економіки, вони поки фіксують здоровий ріст — США підтримують сильний ринок праці та надійний споживач.


За даними Мінпраці США, число заявок на допомогу з безробіття впало до 209 тис. та знаходиться трохи вище 49-річного мінімуму. А от настрої споживачів в США, які складають основну частину економіки, показали найбільше падіння за 10 місяців, але залишилися на відносно високому рівні.
Що стосується світової економіки, різке зниження на світових фондових ринках, очевидно, викличуть нові тарифи на китайські товари, які президент Дональд Трамп анонсував минулого тижня. Обмеження набудуть чинності 1 вересня.
«Торгова напруженість хвилює фінансові ринки, що може в кінцевому підсумку дестабілізувати економіку», — вважає головний інвестиційний стратег у Macrofin Analytics в Нью-Джерсі Парул Джейн.
Контекст
- Навіть у випадку падіння економіки США експерти не прогнозують глобального обвалу ринків, як це було у 2008 році. Швидше за все відбудеться повільна стагнація, або «слоубалізація» (термін придумав голландець Аджидж Бакас).
- Основним тригером для глобальної кризи називають торговий конфлікт між США і Китаєм, які, хоча і домовилися в грудні минулого року про «перемир'я» у торговельній війні, знову повернулися до неї вже у травні. Тоді США підвищили мита на китайський експорт обсягом $200 млрд з 10 до 25%. Більш того, Трамп хоче підняти мита на імпорт обсягом у $300 млрд. У відповідь Пекін із 1 червня підвищив обмеження на ввезення товарів із США обсягом $60 млрд.
- З часів фінансової кризи 2008-2009 років виразно спостерігається тенденція до скорочення капіталовкладень, ланцюжків збуту, обсягу виданих кредитів і в цілому торгівлі щодо світового ВВП.