Facebook Pixel

Рецесія «безпрецедентної глибини». Fitch оновило прогноз падіння світової економіки

Міжнародне рейтингове агентство Fitch оновило макропрогноз. Згідно з новими оцінками, світовий ВВП у 2020 році скоротиться на 3,9%. Крім цього, агентство також очікує рецесію «безпрецедентної глибини» в економіці за період після Другої світової війни через обмежувальні заходи, які вживають держави у зв'язку з пандемією COVID-19.

Як зазначається у квітневому звіті Global Economic Outlook, агентство погіршило свої прогнози у зв'язку з продовженням карантину по всьому світу (на початку квітня Fitch прогнозувало спад світової економіки на 1,9%).

За словами головного економіста агентства Брайана Култона, падіння в розмірі 3,9% ВВП перевищує рецесію 2009 року.

Що ще прогнозують у Fitch

Прогноз зниження світового ВВП у відсотковому вираженні еквівалентний його падінню в розмірі $2,8 трлн, як порівняти з 2019 роком. Також передбачається, що світ втратить $4,5 трлн, як порівняти з прогнозом агентства на 2020 рік, ще до пандемії COVID-19.

Економіка Європейської зони за підсумками 2020-го впаде на 7%, США — на 5,6%, а Великої Британії — на 6,3%. Аналітики відзначили, що найбільше було погіршено прогноз для Єврозони через те, що обмежувальні заходи здійснювали серйозний тиск на економічну активність вже в першому кварталі цього року.

Зокрема, падіння ВВП Італії очікують на рівні 8% за підсумками 2020-го. За перші три місяці року країна вже втратила 5% ВВП, втім, як і Іспанія з Францією.

Експерти також відзначають, що жодна країна та регіон не зможуть уникнути наслідків пандемії для економіки. Так, Fitch стрімко погіршив прогнози на цей рік для економіки Росії, Мексики, Бразилії, ЮАР і Туреччини. Щодо Китаю, то ВВП країни цьогоріч збільшиться на 0,7%, Індії — на 0,8%.

Контекст. В останньому прогнозі МВФ пророкує зниження світової економіки у 2020 році на 3%, відштовхуючись від того, що пандемія припиниться у 2-й половині 2020 року.

В Україні, на думку аналітиків Bank of America, ВВП за підсумками 2020 року знизиться на 5,6%.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉