Facebook Pixel

Ринок землі, Бахматюк під підозрою та розворот в напрямку Росії. Головне за 13 листопада

Справа « VAB Банку» обростає новими подробицями. В середу повідомили про підозру Олегу Бахматюку та ексглаві його банку Денису Мальцеву. Сам бізнесмен усі звинувачення заперечує. Ігор Коломойський раптово вирішив змінити вектор України з прозахідного на проросійський. Втім, не обійшлось і без позитивних новин – законопроєкт про ринок землі проголосували в першому читанні, а Росія заплатила за «брудну» нафту.

Новини коротко

Депутати підтримали відкриття ринку землі. За законопроєкт №2178-10 «Про обіг земель сільгосппризначення» свої голоси віддали 240 нардепів (227 «слуг народу» та 13 позафракційних). І хоча це тільки перше читання, проте перший крок до продажу землі зроблено. Втім, ухвалений законопроєкт дозволяє купувати землю лише українським громадянам та компаніям. Заборона для іноземців буде діяти до 2024 року. Виняток передбачили тільки для агрокомпаній, які зареєстровані в Україні понад трьох років і в яких було оформлено право оренди або емфітевзису (право користування чужою земельною ділянкою) до відкриття ринку. Законопроєкт ще мають прийняти у другому читанні (фракція «Європейська солідарність» вже готує пакет поправок до документа). Також ще має відбутися анонсований президентом Володимиром Зеленським референдум – на ньому українці вирішать, чи потрібно продавати землю іноземцям.

За розрахунками Кабміну, гектар землі після відкриття ринку (для іноземців зокрема) буде коштувати $2,2 тис. Проте якщо землю зможуть купувати тільки українці, то ціна гектара складе щонайбільше $1,5 тис.

Читайте також:
Головне за 21 листопада від The Page

Олег Бахматюк під підозрою. НАБУ заочно повідомило про це йому та Денису Мальцеву, ексглаві « VAB Банку», який раніше належав бізнесменові, у справі про заволодіння 1,2 млрд грн стабкредиту, який в 2014 році видав Нацбанк. Оскільки місцезнаходження фігурантів невідомо, підозри їм направили поштою – за місцем прописки. Обом загрожує від семи до дванадцяти років позбавлення волі з конфіскацією майна. Втім, сам Бахматюк заявив агентству «Інтерфакс-Україна», що не отримував підозри. Крім того, в інтерв'ю The Page Бахматюк заперечував змову з ексзаступником голови Нацбанку Олександром Писаруком (суд щодо нього має відбутися 14 листопада). Загалом кількість підозрюваних у цій справі вже зросла до десяти осіб. Декотрих з них вже заарештовано.

Ігор Коломойський виступив за розворот в бік Росії. В інтерв'ю The New York Times він заявив, що Україні час відмовитися від Заходу і потрібно почати працювати з Росією. Коломойський вважає, що США використовують Україну в своїх геополітичних цілях. Олігарх впевнений, що відновлення зв'язків з Росією є необхідною умовою для економічного виживання України. Коломойський заявив, що фінансування з Росії може замінити кредити МВФ: «Ми візьмемо 100 млрд доларів у росіян. Я думаю, що вони хотіли б дати це нам сьогодні». Він додав, що все ще має намір повернути собі право власності на Приватбанк або отримати компенсацію, а особи, які були відповідальні за націоналізацію, як-от Порошенко, повинні бути покарані, і «для них повинна бути повернена смертна кара».

Справі Приватбанку дали хід. Шостий апеляційний адмінсуд 19 грудня розгляне справу про націоналізацію банку. Апеляцію на рішення Окружного адмінсуду, який визнав націоналізацію Приватбанку незаконною, подали Нацбанк, Кабмін і сам банк. Ухвалювати рішення будуть судді Євген Чаку, Віталій Файдюк та Євген Мезенцев. Цікаво, що в 2016 році Приватбанк націоналізували саме 19 грудня.

Україна отримала компенсацію за «брудну» нафта. Російська «Транснефть» заплатила «Укртранснафті» 4,2 млн євро. Ця сума ще не остаточна – вона залежить від залишків забрудненої сировини в українських нафтопроводах і розраховується щомісяця. Забруднена хлорорганікою російська нафта потрапила в нафтопровід «Дружба» 19 квітня. Це на місяць паралізувало її транзит до Європи.

Подякувати 🎉