Facebook Pixel

Олег Бахматюк заперечує отримання підозри та змову з Олександром Писаруком

Автор

Ексвласник «VAB Банку» Олег Бахматюк заперечує пред'явлення йому підозри у справі «VAB Банку». Про це він повідомив агентству «Інтерфакс-Україна». Кілька годин тому Національне антикорупційне бюро (НАБУ) заочно повідомило про підозру колишньому голові правління банку Денису Мальцеву та ексвласнику банку.

Quote«Я вважаю, що немає ніякої підозри. Це як на село до діда прийшли», – зазначив Бахматюк. Він додав, що його ніколи не викликали повісткою в НАБУ.

В інтерв'ю The Page Бахматюк заперечував змову з ексзаступником голови Нацбанку Олександром Писаруком: «Була нарада у Писарука. Я був в його кабінеті на цій нараді. Тоді викликали мене, голову правління та всіх директорів департаментів банку. Коли людина виконує обов'язки голови Нацбанку і викликає тебе на нараду, як ти можеш не прийти? Детективи НАБУ це трактують як змову», — зазначив він.

Бахматюк стверджує, що прокуратура й НАБУ штучно долучили до справи «VAB Банку» Писарука. За його словами, закон не дає бюро право вести цю справу. Він також нагадав, що інші правоохоронні органи закривали його чотири рази.

Крім цього, бізнесмен заявив про конфлікт інтересів з головою НАБУ Артемом Ситником. За його словами, це відомо генпрокуророві Руслану Рябошапці та його першому заступнику Віталію Каську, які передали справу в НАБУ.

Контекст

  • Увечері 11 листопада джерела The Page повідомляли, що представники правоохоронних органів прийшли в офіс «Райффайзен Банку Аваль», щоб заарештувати голову правління установи Олександра Писарука. Пізніше в НАБУ заявили про затримання сімох осіб за підозрою в привласненні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, який Нацбанк видав у 2014 році «VAB Банку». Тоді ним володів Олег Бахматюк.
  • Серед заарештованих – чиновники та ексчиновники НБУ, співробітники «VAB Банку», а також приватних компаній, пов'язаних з його кінцевими бенефіціарами. Кілька розслідувань почали й проти Писарука, зокрема щодо перевищенням ним як членом ради Фонду гарантування вкладів своїх службових повноважень.
  • Бахматюк вже звернувся до президента Володимира Зеленського з проханням втрутитися в ситуацію, а також заявив, що готовий повернутися до України, щоб поступово погасити 8 млрд грн боргів своїх банків і внести 500 млн грн гарантійного внеску. Ексглава Нацбанку Валерія Гонтарєва, при якій «VAB Банк» отримав стабкредит, в коментарі виданню liga.net назвала ситуацію «беззаконням і терором». Бахматюк в інтервью The Page заявив, що такі дії — це «просто бажання сподобатися політично».
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉