Національне антикорупційне бюро заочно повідомило про підозру у справі «VAB Банку» його ексвласнику Олегу Бахматюку, а також колишньому голові правління банку Денису Мальцеву. Про це повідомили в пресслужбі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Їх підозрюють у заволодінні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, який «VAB Банку» надав Нацбанк, а дії підозрюваних кваліфікували за ч. 5 ст. 191 КК України. Бахматюку і Мальцеву загрожує позбавлення волі на строк від семи до 12 років, заборона займати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та конфіскація майна.
Враховуючи те, що їх місцезнаходження невідоме, повідомлення про підозру НАБУ відправило поштою, а також вручило житлово-експлуатаційній організації за місцем реєстрації фігурантів.
Контекст
- Ввечері 11 листопада джерела
повідомляли, що представники правоохоронних органів прийшли в офіс «Райффайзен Банку Аваль», щоб заарештувати голову правління установи Олександра Писарука. Пізніше в НАБУ заявили про затримання сімох осіб за підозрою в привласненні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, який Нацбанк видав у 2014 році «VAB Банку». Тоді ним володів Олег Бахматюк.
- Серед заарештованих – колишні і нинішні чиновники НБУ, співробітники «VAB Банку», а також приватних компаній, пов'язаних із його кінцевими бенефіціарами. Проти Писарука в свою чергу почали кілька розслідувань, в тому числі у зв'язку з перевищенням ним як членом ради Фонду гарантування вкладів, своїх службових повноважень.
- Бахматюк вже звернувся до президента Володимира Зеленського з проханням втрутитися в ситуацію, а також заявив, що готовий повернутися в Україну, щоб поступово погасити 8 млрд грн боргів своїх банків і внести 500 млн грн гарантійного внеску. Ексглава Нацбанку Валерія Гонтарєва, при якій «VAB Банк» отримав стабкредит, у коментарі виданню liga.net назвала ситуацію «беззаконням і терором», а Бахматюк у інтев'ю
заявив, що такі дії — це «просто бажання сподобатися політично».
