Facebook Pixel

Реєстр міжнародних спонсорів війни переадресовуватиме на «Державний реєстр санкцій»

НАЗК передає інформацію з реєстру «Міжнародні спонсори війни» урядовій робочій групі з питань державної санкційної політики. Разом з реєстром агентство передасть і зібрані документи, які були доказами внесення до нього компаній та організацій.

На порталі «Війна і санкції» НАЗК 22 березня опублікувало оголошення, що всі користувачі розділу «Міжнародні спонсори війни» будуть переадресовані на сайт «Державного реєстру санкцій» «для достовірного та єдиного інформування про офіційний перелік субʼєктів, щодо яких застосовано санкції в Україні».

На порталі  “Війна і санкції” НАЗК 22 березня опублікувало оголошення, що всі користувачі розділу “Міжнародні спонсори війни” будуть переадресовані на сайт “Державного реєстру санкцій"

На порталі “Війна і санкції” НАЗК 22 березня опублікувало оголошення, що всі користувачі розділу “Міжнародні спонсори війни” будуть переадресовані на сайт “Державного реєстру санкцій"

Агентство опублікувало свою позицію, в якій нагадало всім (включаючи Кабмін), що реєстр спонсорів війни був не єдиним на порталі. Там також є:

  • «Компоненти у зброї»;
  • «Інструменти війни»;
  • «Кандидати на санкції»;
  • «Війна і мистецтво»;
  • «Війна і спорт»;
  • «Іноземці в російських компаніях»;
  • списки фізичних та юридичних осіб, які потрапили під санкції країн-партнерів.

Вести та наповнювати ці реєстри мають відповідні державні органи, впевнені в НАЗК. Поки їх не визначить уряд, НАЗК тимчасово закриває доступ до цих розділів.

Quote«Такі рішення ухвалені НАЗК з урахуванням витягу з протоколу засідання Кабінету Міністрів України 15.03.2024 Nº30», – уточнили в агентстві.

14 березня 2024 року Юрій Гудименко, лідер руху «Демократична Сокира», розкрив плани уряду закрити реєстр міжнародних спонсорів війни, підкресливши:

Quote«Закрити реєстр і втратити міжнародний інструмент тиску на тих, хто допомагає росії вести війну, – це гірше, ніж помилка»

Цього тижня ця інформація підтвердилась. Кабмін оголосив плани закрити реєстр міжнародних спонсорів війни через наполягання від міжнародних партнерів. Минулого року з реєстру вже викреслили OTP Банк та Райффайзенбанк після тривалого тиску з боку Австрії та Угорщини.

22 березня джерела The Page в Головному управлінні розвідки повідомили, що в уряді розглядається варіант передачі реєстру в ГУР.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉