Facebook Pixel

НАЗК запустило на своєму порталі розділ «Війна та Мистецтво»

НАЗК запустило розділ «Війна і Санкції» на своєму порталі

НАЗК запустило розділ «Війна і Санкції» на своєму порталі

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) запустило новий розділ «Війна та Санкції» на порталі в межах проєкту «Війна та Мистецтво». Про це повідомляє пресслужба відомства.

Це нововведення має допомогти відстежити порушення санкцій у світових операціях на ринку предметів мистецтва. Відтепер кожен може легко стежити за обігом продуктів мистецтва, які купують або продають підсанкційні росіяни.

Російські олігархи попри накладені на них санкції досі можуть легко приховувати та відмивати свої кошти через витвори мистецтва. Так, живопис, скульптура, художні ювелірні вироби – це саме те, що використовується як лазівка для обходу санкцій.

Розділ «Війна та Мистецтво» сприятиме недопущенню обходу санкцій

Усі ці об’єкти мистецтва відтепер буде об’єднано в одній базі, що спростить доброчесним учасникам артринку проведення «санкційних» перевірок і ускладнить російським олігархам продаж таких активів. У розділі «Війна та Мистецтво» можна ознайомитися з об’єктами мистецтва, якими володіють підсанкційні особи або які були продані чи куплені ними, починаючи з 2014 року – з початку російсько-української війни.

Наразі в розділі є інформація про понад 300 предметів мистецтва. З-поміж їхніх власників – репер Тимур Юнусов (Тіматі), мільярдер В’ячеслав Кантор, модель Дар’я Жукова та інші особи, які перебувають під санкціями через пряме сприяння війні росії проти України.

Розділ і далі наповнюється

Новий розділ також дає змогу повідомити про мистецький об’єкт, який перебуває у власності росіян. Тож якщо ви володієте відповідною інформацією та доказами щодо такого активу, повідомляйте про це, заповнивши відповідну форму на порталі.

Інформацію, представлену в розділі, зібрано з відкритих джерел. Дані щодо вартості та власників артоб’єктів можуть змінюватися та оновлюватися в процесі верифікації. Зазвичай підсанкційні суб'єкти намагаються приховати володіння такими активами. Процес актуалізації інформації досить складний, бо офіційних даних щодо прямих власників об'єктів мистецтва немає, формально це можуть бути їхні родичі або власник може змінюватися кілька разів у короткі проміжки часу тощо.

Розділ «Війна та Мистецтво» перебуває в стадії наповнення та вдосконалення, незабаром з’являться функції фільтрування інформації за категоріями тощо.

Подякувати 🎉