Facebook Pixel

Регулювання інфляції обліковою ставкою НБУ є неефективним — Мінекономіки

Міністерство економіки очікує збереження інфляції на рівні приблизно 10% за підсумками 2021 року і вважає її безпечною для економічного розвитку, однак визнало неефективність її регулювання обліковою ставкою НБУ.

Про це йдеться в огляді інфляції за серпень, опублікованому в п'ятницю.

«Навіть з огляду на несподівано високий рівень зростання світових цін на енергоносії варто припустити, що за відсутності нових викликів для економіки рівень інфляції з великою ймовірністю буде близьким до 10%, що фактично не містить у собі ознак деструктивного впливу з боку інфляції на позитивні досягнення економічного розвитку», — зазначають у міністерстві.

Telegram Logo

На думку Мінекономіки, поточна динаміка цін поки що відповідає прогнозу підвищувальної динаміки зростання цін.

«Варто зазначити, що спроби стримувати інфляцію, рівень якої сформовано переважно динамікою світових цін завдяки використанню традиційно вузького інструментарію, що застосовується в режимі таргетування інфляції, а саме облікової ставки, поки що є малоефективними», — зазначили в Мінекономіки.

У відомстві вважають, що обмеження грошової пропозиції й неухильне зростання вартості коштів можуть призвести до прояву монетарного голоду й будуть руйнівними для економічного відновлення.

У Мінекономіки констатують, що для стримування інфляції НБУ й далі реалізує жорсткішу, ніж у попередньому році, монетарну політику. Крім підвищення облікової ставки, це було зростання грошової пропозиції помірними темпами: грошова маса від початку року зросла лише на 2,9% (на 16,4% упродовж січня — серпня 2020 року).

Як повідомлялося, зростання споживчих цін в Україні в річному вимірі за підсумками серпня 2021 року залишилося на рівні 10,2%.

У боротьбі за повернення інфляції до цільового рівня 5% +/- 1% НБУ з 23 липня підвищив облікову ставку з 7,5% до 8% річних, а з 10 вересня — до 8,5%.

Уряд погіршив прогноз інфляції на поточний рік із 7,3% до 8,9%, а НБУ — з 8% до 9,6%.

Коментарі

Всі новини