Facebook Pixel

Oxford Economics погіршив прогноз зростання економіки України: що буде з курсом долара, інфляцією та МВФ

Oxford Economics погіршив прогноз зростання ВВП України у 2021 році з 4,4% у липні до 4% у серпні. Водночас у 2022-му очікується зростання на 3,5%, а не 4,2%, як прогнозувалося раніше, через ризики подальших локдаунів і можливе посилення податково-бюджетної та грошово-кредитної політики.

Про це йдеться в прогнозі Oxford Economics, що є в розпорядженні агентства «Інтерфакс-Україна».

Знизити прогноз ВВП Oxford Economics змусили невтішні дані за другий квартал. Оскільки рівень вакцинації в Україні один із найнижчих у Європі (менше 7% населення), що пов'язано з недостатньою кількістю вакцин і нерішучістю населення щодо вакцинації, найближчими місяцями кількість випадків зараження на COVID-19 може знову різко зрости.

Прогноз щодо інфляції, курсу долара та співпраці МВФ з Україною

Oxford Economics очікує, що інфляція у 2021 році становитиме близько 9,2% з подальшим зниженням до 6,7% і 5,4% у 2022 і 2023 роках відповідно.

Щодо курсу гривні, то у 2021 році він буде на рівні 28,4 грн за долар, у 2022 році — на рівні 29,3 грн, а у 2023-му — на рівні 29,4 грн за долар.

Oxford Economics вважає малоймовірним, що Міжнародний валютний фонд відновить програму Stand-by в Україні цього року, що пов'язано з тим, що уряд розпоряджається доходами від двох випусків єврооблігацій. Крім цього, в прогнозі йдеться, що пікові виплати за держборгом допоможуть компенсувати $2,7 млрд від нового розподілу SDR МВФ.

Quote«У 2022 році Україна має виплатити $6,5 млрд за державним боргом. Цього року Україна може втратити шанс отримати новий транш МВФ через відсутність політичної волі. У такому випадку відновлення співпраці з Фондом наступного року залишається ймовірним», — ідеться в повідомленні.

Контекст. Раніше Центр макроекономічного моделювання Київської школи економіки погіршив прогноз зростання ВВП України у 2021 році до 3,6% (у квітневому було 4,7%), проте поліпшив прогноз зростання економіки у 2022-му — до 4,4% (було 2 7% ).

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉