Facebook Pixel

Безпрецедентні $650 млрд на відновлення: скільки від МВФ отримає Україна

Міжнародний валютний фонд (МВФ) схвалив виділення $650 млрд на відновлення світової економіки зі своїх резервів. У заяві глави організації Крісталіни Георгієвої вказано, що близько половини цієї суми — $275 млрд — піде на розвиток країн із економікою, що розвивається.

Вона назвала виділення цієї суми «щепленням для світової економіки під час безпрецедентної кризи». Розподіл коштів між країнами відбуватиметься відповідно квотам. Рішення про виділення грошей набере чинності 23 серпня. Згідно з квотами, Україна отримає від МВФ $2,7 млрд.

Контекст. У квітні МВФ спрогнозував, що в 2021 році зростання ВВП в Україні складе 4% з уповільненням до 3,4% у 2022-му після падіння на 4% за підсумками минулого року. Водночас Фонд спрогнозував, що зростання світової економіки 2021 року складе 6% (у січневому прогнозі МВФ оцінював зростання в 5,5%, а в жовтні минулого року — у 5,2%).

У своєму останньому липневому звіті МВФ вказав на швидше, однак нерівномірне відновлення світової економіки і підтвердив попередній прогноз зростання світової економіки.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉