Facebook Pixel

Через прискорення інфляції Нацбанк підвищив облікову ставку до 8,5%

Нацбанк підвищив облікову ставку до 8,5% із 10 вересня 2021 року. Фото: НБУ

Нацбанк підвищив облікову ставку до 8,5% із 10 вересня 2021 року. Фото: НБУ

Правління Національного банку (НБУ) ухвалило рішення підвищити облікову ставку на 0,5 процентних пункта — до 8,5% річних із 10 вересня 2021 року. Водночас регулятор припиняє використання антикризових монетарних заходів від початку четвертого кварталу 2021 року.

Як повідомили на сайті НБУ, посилення монетарної політики сприятиме утриманню під контролем інфляційних очікувань і поверненню інфляції до сповільнення до цільового показника 5%, якого очікують у 2022 році.

Quote«Інфляція впродовж останніх місяців перевищує 10% під впливом як тимчасових, так і фундаментальних чинників, проте залишається близькою до прогнозної траєкторії», — зазначають у НБУ.

У повідомленні також ідеться, що в липні споживчі ціни зросли на 10,2% в річному вимірі, наступного місяця інфляція прискорювалася, а останніми місяцями базова інфляція стабілізувалася, зокрема завдяки корекції цін на соняшникову олію та зміцненню курсу гривні.

Telegram Logo

За словами голови Нацбанку Кирила Шевченка, причиною зростання цін стало збереження високих світових цін на енергоносії та продовольство. Вплинули на це і несприятливі погодні умови. Водночас основні ризики — це посилення карантину в Україні та світі, а також глобальний сплеск інфляції, додав Шевченко на брифінгу.

Голова Нацбанку також заявив, що інфляція почне вповільнюватися наприкінці 2021 року до рівня нижче 10%.

Контекст. Нагадаємо, що в липні 2021 року Нацбанк підвищив облікову ставку до 8%.

Коментарі

Всі новини