Приватбанк покликав Коломойського на бій: просить суд поновити справу про націоналізацію

Справу про оскарження Ігорем Коломойським націоналізації Приватбанку можуть відновити. Фото: УНІАН

Справу про оскарження Ігорем Коломойським націоналізації Приватбанку можуть відновити. Фото: УНІАН

Верховний суд відкрив касаційне провадження за скаргою Приватбанку на ухвалу Шостого апеляційного суду, який зупинив розгляд справи, у якій колишній власник фінустанови Ігор Коломойський оскаржує її націоналізацію.

Як пише Finbalance, суд зупинив розгляд справи до того часу, коли Конституційний Суд вирішить справу за поданням 64 нардепів щодо того, чи є конституційними деякі положення закону України про банківську діяльність («банківський закон»), який, зокрема, гарантує невідворотність виведення банків із ринку.

Раніше, у квітні 2019 року, Окружний суд задовольнив позов співвласника, після чого Кабінет міністрів, Міністерство фінансів, Фонд гарантування вкладів фізосіб, Нацкомісія із цінних паперів і фондового ринку та Приватбанк подали апеляційні скарги на рішення суду, а Нацбанк, Кабмін, Мінфін і Фонд гарантування подали клопотання про закриття провадження в цій справі через те, що набув чинності «антиколомойський закон», який, зокрема, регламентує особливості провадження в справах щодо оскарження рішень НБУ, Фонду, Мінфіну, Нацкомісії, Кабміну про виведення банків із ринку.

Telegram Logo

Представники Коломойського зі свого боку надали до суду заперечення на вказані клопотання відповідачів про закриття провадження в справі. Зокрема, вони заявляли, що положення закону «не підлягають застосуванню, оскільки вступають у колізію з нормами Конституції та нормами ратифікованих Україною міжнародних договорів, зокрема Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, а тому в цьому випадку мають застосовуватися останні».

У грудні 2016 року уряд України націоналізував Приватбанк і вклав у капітал фінустанови понад 155 млрд грн. Ухвалюючи таке рішення, уряд посилався на пропозицію Нацбанку та ексакціонерів банку (2016 року найбільшими були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов). Колишні власники втратили всі свої акції і вважають націоналізацію незаконною, а банк і держава вимагають від ексакціонерів відшкодування збитку в судах.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Контекст. Наприкінці грудня минулого року колегія суддів Північного апеляційного господарського суду відновила провадження щодо скасування договору купівлі-продажу акцій Приватбанку державою.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини