Націоналізація Приватбанку: Боголюбов подав чотири нові позови

Геннадій Боголюбов. Фото: УНІАН

Геннадій Боголюбов. Фото: УНІАН

Колишній акціонер Приватбанку Геннадій Боголюбов подав нові позови до Господарського суду в справі щодо націоналізації фінустанови.

Як пише агентство «Інтерфакс-Україна», предметом першого позову до Приватбанку є визнання недійсним договору купівлі-продажу акцій банку Міністерством фінансів. Відповідачі — Кабінет міністрів, Приватбанк, Укргазбанк, Міністерство фінансів і Фонд гарантування вкладів фізосіб.

Предмет другого позову — визначення розміру статутного капіталу та розміру частки акцій у банку. Відповідачі — Кабмін і Приватбанк. Предмет третього позову — витребування майна із чужого незаконного володіння та визнання права власності. Відповідачі — Кабмін, Приватбанк, «Солід Дніпро» й Укрексімбанк.

Telegram Logo

Ба більше, Боголюбов подав позов до Фонду гарантування вкладів і Кабміну щодо визнання права власності акцій Приватбанку.

Контекст. У грудні 2016 року уряд України націоналізував Приватбанк і вклав у капітал фінустанови понад 155 млрд грн. У цьому рішенні уряд посилався на пропозицію Нацбанку й ексакціонерів банку (2016 року найбільшими були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов).

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

У підсумку колишні власники банку втратили всі свої акції. Вони вважають націоналізацію незаконною, а сама фінустанова й держава вимагають від ексакціонерів відшкодування збитку в українських і закордонних судах.

Варто зазначити, що навесні 2020 року Приватбанк погасив усі кредити рефінансування НБУ на суму 7,6 млрд грн, які були видані за часів колишніх власників.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини