Facebook Pixel

Майже 8 млрд грн. Приватбанк віддав Нацбанку борги Коломойського

Державний Приватбанк погасив всі кредити рефінансування Національного банку на суму 7,6 млрд грн. Останню виплату в розмірі понад 2,3 млрд грн фінустанова внесла за останні два дні.

Як пише Finbalance, ці кредити були отримані Приватбанком ще до його націоналізації під особисті гарантії ексвласника фінустанови Ігоря Коломойського.

Контекст. 2018 року Нацбанк подав 148 позовів проти Коломойського і пов'язаних з ним 32 компаній (за кредитами рефінансування в 2008-2015 роках). Ціна питання – близько 10 млрд грн.

У квітні минулого року Печерський районний суд скасував особисту поруку Коломойського за кредитами рефінансування. Кабмін, Нацбанк і Приватбанк подали на це рішення апеляцію.

Верховний Суд України у січні відхилив касаційну скаргу НБУ про скасування рішень судів першої інстанції у справі про стягнення предмета іпотеки з компанії «Гаджибей», пов'язаної з колишніми власниками Приватбанку.

У цьому ж місяці Нацбанк в апеляційному суді домігся визнання компанії «Гарант Метиз Інвест» пов'язаною з Приватбанком особою. У процесі націоналізації НБУ обміняв депозити цієї компанії в Приватбанку на акції, які передали державі.

На початку березня Приватбанк виплатив Нацбанку понад 3 млрд грн за кредитами рефінансування.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉