Працівники Boeing оголосили страйк: компанія може втратити до $3,5 млрд
13 вересня 2024 року у США працівники заводу аерокосмічного виробника Boeing оголосили страйк, припинивши виробництво, оскільки компанія стикається з постійними виробничими затримками та зростанням боргу. Це може коштувати компанії до $3,5 млрд. Про це пише Reuters.
Що відомо про страйк робітників на виробництві Boeing
Компанія Boeing напередодні запропонувала робітникам підвищення зарплати на 25%, бонус у $3000 за підписання контракту, що зобов’язує побудувати наступний комерційний літак Boeing.
Попри те, що керівництво Міжнародної асоціації машиністів і аерокосмічних працівників (IAM) рекомендувало своїм членам-робітникам Boeing підписати контракт, багато працівників вимагали підвищити зарплати на 40% та нарікали на втрату річної премії.
Більшість членів IAM у відповідь на пропозицію про контракт від Boeing проголосували за перший за 16 років страйк на виробництві.
«Мова йде про повагу, це про звернення до минулого і це про боротьбу за наше майбутнє. Ми повернемося до переговорів якомога швидше», – сказав Джон Холден, який очолював переговори від найбільшої профспілки Boeing.
У відповідь на це у Boeing заявили, що, як і раніше, «прагнуть перезавантажити відносини компанії з її співробітниками та профспілкою і готові повернутися до переговорів, щоб досягти нової угоди».
Як наслідки матиме страйк працівників для Boeing
Головний виконавчий директор Келлі Ортберг сказав, що «страйк поставить під загрозу відновлення компанії, ще більше підриваючи довіру з клієнтами та шкодячи здатності визначати з ними спільне майбутнє».
За словами гендиректора Air India Кемпбелла Вілсона, поставки Boeing 737 MAX його авіакомпанії були «трохи відкладені» навіть до оголошення страйку. Причиною затримок стали регуляторні перевірки після того, як у літака Boeing сталася поломка під час авіарейсу з Alaska Airlines.
За даними інвестбанку TD Cowen, 50-денний страйк може коштувати Boeing від $3-3,5 млрд. Останній страйк працівників Boeing у 2008 році закрив заводи на 52 дні, що знизило прибуток компанії близько на $100 млн на день.
Нагадаємо, у липні 2024-го Boeing погодилася визнати провину у шахрайстві та сплатити штраф у $243,6 млн, щоб завершити розслідування Мін’юсту США щодо двох катастроф літаків серії 737 MAX у 2018 і 2019 роках.
Наприкінці червня 2024 року американські слідчі наклали санкції на Boeing за розголошення інформації про федеральне розслідування вибуху дверної заглушки літака Boeing 737 Max 9 під час рейсу в Портленді, США.
Раніше у червні 2024 року стало відомо, що Boeing досліджує нову проблему якості літака 787 Dreamliner після того, як було виявлено, що сотні кріпильних елементів неправильно встановили на корпусах деяких недоставлених літаків.
До цього, 30 квітня, стало відомо, що помер вже другий інформатор, який повідомляв про дефекти виробництва літаків Boeing моделі 737 MAX.