Facebook Pixel

Boeing визнав провину у справі про 2 смертельні катастрофи літаків 737 MAX

Корпорація Boeing погодилася визнати провину у шахрайстві та сплатити штраф у $243,6 млн, щоб завершити розслідування Мін’юсту США щодо двох катастроф літаків серії 737 MAX у 2018 і 2019 роках. Про це пише Reuters.

Що відомо про суди щодо авіакатастроф літаків 737 MAX корпорації Boeing

Boeing потрапив під кримінальне переслідування після того, як у травні 2024-го Міністерство юстиції США визнало, що компанія порушила угоду від 2021 року, пов’язану із авіакатастрофами літаків серії 737 MAX, що сталися у 2018 і 2019 роках в Індонезії та Ефіопії, у результаті яких загинули 346 людей.

30 червня 2024-го Мін’юст США запропонував Boeing визнати провину у спробі «обдурити» Федеральне авіаційне управління США (FAA), зокрема, щодо плану навчання пілотів. У заяві до суду зазначено, що це «найсерйозніше правопорушення, яке легко довести».

Корпорація Boeing вирішила погодитись на угоду із Мін’юстом і визнала себе винною у кримінальному шахрайстві у справі про дві смертельні авіакатастрофи.

У рамках угоди з Мін’юстом США Boeing погодився витратити щонайменше $455 млн протягом наступних трьох років, щоб посилити програми безпеки. Правління Boeing також має зустрітися з родичами загиблих у катастрофах MAX, йдеться у заяві суду.

За умовами угоди, Boeing також повинен мати незалежного аудитора, який буде публічно подавати щорічні звіти про хід роботи, щоб стежити, як корпорація дотримується вимог.

Адвокати деяких із сімей загиблих заявили, що планують тиснути на суддю, який розглядав справу, щоб він відхилив угоду, оскільки вони вважають покарання Boeing недостатнім.

Нагадаємо, наприкінці червня 2024 року американські слідчі наклали санкції на Boeing за розголошення інформації про федеральне розслідування вибуху дверної заглушки літака Boeing 737 Max 9 під час рейсу в Портленді, США.

Раніше у червні 2024 року стало відомо, що Boeing досліджує нову проблему якості літака 787 Dreamliner після того, як було виявлено, що сотні кріпильних елементів неправильно встановили на корпусах деяких недоставлених літаків.

До цього, 30 квітня, стало відомо, що помер вже другий інформатор, який повідомляв про дефекти виробництва літаків Boeing моделі 737 MAX.

Подякувати 🎉