Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Попит на український соняшник у Євросоюзі зріс утричі

Попит у ЄС на український соняшник зріс утричі. Фото: pixabay.com

Попит у ЄС на український соняшник зріс утричі. Фото: pixabay.com

Попит країн ЄС на український соняшник зріс утричі на тлі суттєвого обмеження експорту олії з України.

Про це повідомляють аналітики ІА «АПК-Інформ».

«При тому, що відвантаження олійної, як і іншої сировини та продукції, з країни обмежене пропускною спроможністю західних переходів, вже другий місяць поспіль ми спостерігаємо суттєвий приріст експорту цієї культури», — йдеться у повідомленні «АПК-Інформ».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Попередні дані свідчать, що у березні-квітні 2022 року з України у напрямку ЄС було відвантажено близько 125 тис. тонн соняшника. Це майже втричі перевищує експорт олійної за першу половину цього сезону. При цьому лише у квітні показник експорту становив 110 тис. тонн, що стало місячним максимумом із квітня 2008/09 МР.

Слід зазначити, що з насичення ринку очікується скорочення місячних показників експорту соняшника до ЄС. Також наближається новий сезон переробки ріпаку, що значною мірою впливатиме на попит європейських заводів.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Враховуючи поточні реалії, за нашими оцінками, до кінця сезону-2021/22 (у травні-серпні) з України може експортуватися ще близько 350-400 тис. тонн соняшника. За підсумками сезону експорт олійної може досягти багаторічного для країни максимуму близько 570 тис. тонн, що також буде втричі більшим до попереднього сезону.

«Проте, навіть такий показник у масштабах виробництва соняшнику в Україні залишиться незначним і не вплине на стан олійної галузі всередині країни», — пояснили аналітики АПК-Інформ.

За непідтвердженими даними, також мав місце «сірий» експорт соняшника, який цілком міг бути в умовах війни та вивезення російськими окупантами частини запасів продовольства.

Коментарі

Всі новини