Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Україна розглядає можливість квотування експорту соняшникової олії

Уряд України розглядає можливість обмеження експорту насіння соняшнику та введення ліцензій для експорту соняшникової олії.

Про це йдеться в постанові уряду, передає Refinitiv.

Заступник міністра економіки Тарас Висоцький заявив 14 квітня, що уряд не бачить необхідності в забороні експорту соняшникової олії в сезоні 2020/21 року (вересень-серпень), в той час як питання про обмеження експорту соняшнику знаходиться на розгляді. За його словами, рішення може бути прийнято найближчим часом, але не на цьому тижні.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Оператори ринку заявили, що уряд може ввести нульову квоту на експорт соняшникової олії з травня 2021 року. За їхніми словами, не менше 200 тис. тонн соняшникової олії можуть залишитися в країні в рамках заходів по реагуванню на зростання цін на продукти харчування.

Контекст. Сусідня Росія вже ввела експортне мито на насіння соняшнику в розмірі 30%, але не менше 165 євро за тонну з 9 січня по 30 червня цього року. ВРФ також схвалили встановлення плаваючої мита на експорт соняшникової олії на період з 1 вересня 2021 року по 31 серпня 2022 року.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Довідка. Український уряд заявив, що експорт соняшникової олії в сезоні 2020/21 року (вересень-серпень) може скласти близько 5,52 млн тонн через вироблених в цьому сезоні 5,92 млн тонн.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини