Facebook Pixel

Податкова амністія: Гетманцев пояснив, як працюватиме та навіщо вона українцям

Податкова амністія: як  працюватиме і навіщо вона українцям. Фото: УНІАН

Податкова амністія: як працюватиме і навіщо вона українцям. Фото: УНІАН

В Україні стартувала податкова амністія. Українці мають рік на те, щоб задекларувати свої доходи до вересня 2022 року. Водночас голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев уточнив у коментарі «Фактам» усі нюанси податкової амністії.

Він зазначив, що податкова амністія не передбачає ревізію чийогось майна, податкова не може просто так прийти до людини та запитати про походження статків. Однак при спробі продати майно податкова дійсно може поцікавитися, звідки взялися гроші на його придбання.

У чому суть податкової амністії

За словами Гетманцева, податкова амністія дає змогу українцям отримати від держави документ, який підтвердить наступне: твої гроші — легальні, з них сплачені податки і ти можеш їх використовувати без обмежень. Щоб людина могла пояснити походження коштів й потрібна податкова амністія.

За легалізацію грошей доведеться сплатити податок, їх є три групи:

Telegram Logo
  • загальна — 5% від декларованої суми. Це загальна ставка за всіма активами, які перебувають на території України;
  • друга — 2,5%, якщо українець придбав облігації внутрішньої державної позики;
  • третя — на перше півріччя 7%, на друге 9% — це стосовно активів, які перебувають за кордоном. Їх можна не повертати, однак у разі повернення ставка буде 5%.

Контекст. У червні Верховна Рада в другому читанні ухвалила президентський закон № 5153, яким пропонується амністія капіталів — одноразове декларування активів фізичних осіб.

Коментарі

Всі новини