Facebook Pixel

Податкова амністія: що можна задекларувати та скільки доведеться сплатити

Податкова амністія: тривалість, що можна задекларувати та ставки податку. Фото: НБУ

Податкова амністія: тривалість, що можна задекларувати та ставки податку. Фото: НБУ

З 1 вересня 2021 року в України почала працювати податкова амністія, яка триватиме рік — до вересня 2022 року. Упродовж цього часу українці зможуть добровільно розкрити інформацію про власні доходи. Зокрема, це стосується й тих доходів, з яких раніше не сплачувалися податки.

Тим, хто вирішить розкрити свої доходи, доведеться сплатити 5% з активів, що перебувають на території України, та 7% з активів за кордоном. Такі ставки податків нададуть змогу сплатити менше за стандартні 18% ПДФО та 1,5% військового збору.

Вища ставка діятиме для активів, що розміщені за кордоном:

Telegram Logo
  • грошей в іноземних банках;
  • нерухомості;
  • автомобілів.

Під час декларування цих активів доведеться сплатити 7% податку. У разі якщо декларація подаватиметься з 1 березня 2022 року, ставка зросте до 9%.

Водночас брати участь в амністії заборонено особам, які були державними службовцями з 1 січня 2005 року. Відтак деякі олігархи не зможуть задекларувати свої тіньові доходи.

Таке обмеження не дозволить скористатися податковою амністією колишнім держслужбовцям, які могли отримати незаконні статки завдяки корупції, однак цим правом можуть скористатися їхні родичі.

Крім чиновників, скористатися податковою амністією не зможуть і особи, проти яких Україна запровадила санкції, а також неповнолітні, недієздатні особи, які перебувають на утриманні в інших осіб чи держави.

Основна цільова аудиторія податкової амністії – підприємці та бізнесмени. Амністія підійде також «заробітчанам», які працювали за кордоном нелегально й не сплачували там податки, і тим, хто отримував зарплату в конверті.

Амністувати можна:

  • рухоме й нерухоме майно;
  • валютні цінності та інші активи (наприклад корпоративні права).

Водночас податкова не перевірятиме активи громадян на суму до 400 тис. грн.

Коментарі

Всі новини