Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Немає газу для шкіл, садочків і лікарень. На Закарпатті та Хмельниччині оголосили надзвичайну ситуацію

Початок опалювального сезону в двох областях під загрозою зриву. Фото: Pixabay

Початок опалювального сезону в двох областях під загрозою зриву. Фото: Pixabay

На позапланових засіданнях регіональних комісій з питань ТЕБ та НС у Закарпатській та Хмельницькій областях було оголошено надзвичайну ситуацію техногенного характеру державного рівня. Регіони опинилися у скрутному становищі через відсутність постачань газу лікарням, школам та іншим бюджетним установам для старту та проходження прийдешнього опалювального періоду. Постачальники відмовляються надавати енергоносій населенню за тими самими низькими цінами, за якими вони його закупили.

«Орієнтовна потреба природного газу для бюджетних установ на період опалювального сезону становить близько 25 млн м³. Натомість ціна та відсутність постачальника природного газу ставить під загрозу вчасність початку опалювального сезону та безперебійну роботу закладів у осінньо-зимовий період», – зазначив голова Закарпатської ОДА Анатолій Полосков.

«Ситуація у нас на Хмельниччині, як і в усій країні, досить критична, адже майже у всіх бюджетних установах розірвані договори, що були укладені на початку року на постачання газу через суттєве зростання його вартості», — заявив очільник Хмельницької ОДА Сергій Гамалій.

Він наголосив на необхідності переговорів із «Нафтогазом» для отримання газу за ціною 13,6 грн без ПДВ для бюджетних установ.

Контекст. 30 вересня представники Кабінету міністрів, Офісу президента, «Нафтогазу», Асоціації міст України та Конгресу місцевих і регіональних влад підписали меморандум про врегулювання проблемних питань у сфері постачання тепла й гарячої води в опалювальному періоді 2021/2022 років. Його мета — не допустити підвищення тарифів для населення на опалення й гарячу воду. Однак цим документом не передбачено встановлення незмінної вартості газу для бюджетних організацій.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини