Facebook Pixel

Не дадуть замерзнути. Кабмін направить 30 мільярдів на компенсацію тарифу за тепло

Кабінет міністрів планує перерахувати підприємствам теплокомуненерго (ТКЕ) понад 30 млрд грн на покриття різниці в тарифі за тепло на опалювальний сезон 2021-2022 років.

Цей крок став необхідним, оскільки різниця між ринковою ціною та встановленим тарифом досягла величезних розмірів, заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль у Верховній Раді, передає «Укрінформ».

«Уряд працює над питанням компенсації для ТКЕ різниці в тарифах за попередні періоди, а також над питанням реструктуризації заборгованості цих підприємств. Понад 30 млрд грн буде перераховано для ТКЕ, щоб цю різницю компенсувати», — сказав Шмигаль.

Він підкреслив, що органи місцевого самоврядування не мають підстав підвищувати тарифи для населення на тепло й гарячу воду. Підприємства ТКЕ можуть підписати трирічні контракти з НАК «Нафтогаз України» з фіксованою ціною газу на рік, що дасть змогу уникнути підвищення.

Крім того, до кінця квітня 2022 року стабільною буде й ціна на газ для населення.

Технічну готовність країни до опалювального сезону Шмигаль оцінив у більш ніж 90%. Запаси газу в підземних сховищах вже перевищили 18,5 млрд кубометрів.

«Для порівняння: у 2018 році запаси на середину жовтня становили 17,1 млрд кубометрів, у 2017 році — 16,8 млрд кубометрів», — зазначив голова уряду.

Контекст. «Нафтогаз» пропонує підприємствам ТКЕ й ОСББ постачання газу за довгостроковою ринковою ціною в межах трирічного договору. На перший рік ціна становить 7,42 грн за один кубометр (з 1 червня 2021 року до 31 травня 2022 року, з ПДВ, без урахування тарифу оператора газотранспортної системи).

Станом на 23 вересня майже 70% виробників тепла, що отримували газ від НАК у попередньому опалювальному сезоні, звернулися до компанії із заявою про укладення таких трирічних договорів.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉