Кабінет міністрів планує перерахувати підприємствам теплокомуненерго (ТКЕ) понад 30 млрд грн на покриття різниці в тарифі за тепло на опалювальний сезон 2021-2022 років.
Цей крок став необхідним, оскільки різниця між ринковою ціною та встановленим тарифом досягла величезних розмірів, заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль у Верховній Раді, передає «Укрінформ».
«Уряд працює над питанням компенсації для ТКЕ різниці в тарифах за попередні періоди, а також над питанням реструктуризації заборгованості цих підприємств. Понад 30 млрд грн буде перераховано для ТКЕ, щоб цю різницю компенсувати», — сказав Шмигаль.
Він підкреслив, що органи місцевого самоврядування не мають підстав підвищувати тарифи для населення на тепло й гарячу воду. Підприємства ТКЕ можуть підписати трирічні контракти з НАК «Нафтогаз України» з фіксованою ціною газу на рік, що дасть змогу уникнути підвищення.
Крім того, до кінця квітня 2022 року стабільною буде й ціна на газ для населення.
Технічну готовність країни до опалювального сезону Шмигаль оцінив у більш ніж 90%. Запаси газу в підземних сховищах вже перевищили 18,5 млрд кубометрів.
«Для порівняння: у 2018 році запаси на середину жовтня становили 17,1 млрд кубометрів, у 2017 році — 16,8 млрд кубометрів», — зазначив голова уряду.
Контекст. «Нафтогаз» пропонує підприємствам ТКЕ й ОСББ постачання газу за довгостроковою ринковою ціною в межах трирічного договору. На перший рік ціна становить 7,42 грн за один кубометр (з 1 червня 2021 року до 31 травня 2022 року, з ПДВ, без урахування тарифу оператора газотранспортної системи).
Станом на 23 вересня майже 70% виробників тепла, що отримували газ від НАК у попередньому опалювальному сезоні, звернулися до компанії із заявою про укладення таких трирічних договорів.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Вітальність у бізнесі: як ШІ оцінює енергію співробітників та чим це корисно компаніям?
Безперервне навчання. Як та чому освіта впливає на якість реабілітації військових