Facebook Pixel

Понад 40 тепловиробників-боржників ризикують не розпочати опалювальний сезон вчасно

«Нафтогаз України» звернувся до виробників тепла із закликом якомога швидше укладати мирові угоди з погашення заборгованостей за газ згідно з алгоритмом врегулювання, схваленим ще на початку вересня. З 7 вересня й донині до «Нафтогазу» звернулися лише 15 із потенційних 60 боржників.

Укладення відповідних угод дасть змогу розблокувати рахунки компаній-боржників та вчасно розпочати опалювальний сезон.

Контекст. 30 вересня «Нафтогаз» підписав з урядом та головами міст Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та гарячої води в опалювальному періоді 2021 — 2022 років. Ним передбачена незмінність тарифів для населення, безперебійні постачання газу та державна підтримка «Теплокомуненерго».

Раніше в уряді повідомили, що готовність України до опалювального сезону становить понад 90%, а деякі міста вже майже завершили підготовку. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль додав, що країна накопичила 18,8 млрд кубометрів газу та має достатньо коштів на закупівлю блакитного палива для сталого проходження зими.

У «Нафтогазі» наприкінці минулого вересня заявили, що до кінця квітня 2022 року вартість газу в Україні не зміниться і для побутових споживачів становитиме 7,96 грн за кубометр, а для виробників тепла та гарячої води — 7,42 грн за кубометр.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉