Facebook Pixel

Україна увійшла в новий опалювальний сезон: хто перший і як зміняться тарифи

В Україні розпочинається опалювальний сезон. Тепло першими 15 жовтня отримають жителі Хмельницького, Харкова та міста Рівного. Львів і Київ розпочнуть опалювальний сезон 16 жовтня. Пізніше за всіх — 19 жовтня — тепло з'явиться в оселях у Луцьку.

На ремонт і підготовку житла до осені та зими урядом було витрачено 1,56 млрд грн.

Опалювальний сезон у Хмельницькому

Опалення почне з'являтися в Хмельницькому з 15 жовтня. Таке рішення було ухвалено через різке зниження середньодобової температури.

«Хмельницьктеплокомуненерго» та комунальне підприємство «Південно-Західні тепломережі» поступово мають провести поетапне включення опалення об’єктам соціальної сфери, у житлових будинках міста та всім іншим споживачам з 15 жовтня.

Опалювальний сезон у Рівному

Через зміну прогнозів погоди Рівне також почне опалювальний сезон 15 жовтня. Міський голова Володимир Хомко запевнив, що ввечері 15 жовтня опалення вже буде в лікарнях та пологових будинках, водночас школи із цього дня підуть на канікули.

Дитячі садочки почнуть опалювати з 19 жовтня.

Раніше очікувалося, що похолодання розпочнеться наступного тижня, однак через зміни температури опалення доведеться включити раніше.

Опалювальний сезон у Харкові

Також 15 жовтня почнеться опалювальний сезон і в Харкові. Запуск опалення в місті триватиме приблизно два тижні. Якщо температура повітря буде високою, опалення однаково включать. Але комунальні служби регулюватимуть подачу тепла.

Харків також був готовий почати опалювальний сезон раніше, якби температура повітря суттєво знизилася.

Влада Харкова вже витратила 700 млн грн на підготовку систем до опалювального сезону. Очікується, що за підсумками року ця сума зросте до 930 млн грн.

Опалювальний сезон у Львові

Водночас у Львові опалення почне надходити до домівок 16 жовтня. Його могли включити й раніше, однак самі жителі були проти, зазначив мер міста Андрій Садовий.

Рішення запустити опалення 16 жовтня було ухвалено через зниження температури повітря. Однак опалення в школах і дитячих садочках з'явиться пізніше через канікули.

Опалювальний сезон у Києві

Мер Києва Віталій Кличко заявив, що опалення почне з'являтися в домівках киян з 16 жовтня. Розпорядження вже підписано. Наступного тижня очікується зниження температури до 3 градусів тепла, саме тому влада міста ухвалила таке рішення.

На повний запуск системи опалення знадобиться приблизно тиждень. Підключення ж лікарень, шкіл і дитячих садочків відбуватиметься за окремими заявками їхніх керівників.

Контролювати стабільне й надійне теплопостачання буде спеціально створена в місті житлово-комунальна інспекція.

Опалювальний сезон у Луцьку

У Луцьку опалювальний сезон почнеться з 19 жовтня. За включення опалення відповідає підприємство «Волиньгаз». Водночас у компанії є заборгованість та фінансові проблеми.

Однак керівництво міста зустрілося з представниками компанії й домовилося щодо сприяння запуску опалювального сезону. Крім того, частково буде погашено заборгованість із заробітної плати працівникам «Луцьктепло».

Тарифи на опалення

Ціни на опалення завжди зростають із наближенням зими. Цього року вартість опалення теж зросте, однак менше, ніж торік. До того ж громадяни самі зможуть обирати компанію, яка постачатиме їм газ.

Водночас завдяки великим запасам газу ціна блакитного палива буде меншою, ніж минулого року.

За прогнозами аналітика Єгора Комова, у грудні вартість кубометра може зрости до 7 грн. Це менше, ніж торік, але більше, як порівняти з тим, що платять українці зараз.

Водночас компанії пропонують річні тарифи, за якими можна сплачувати одну й ту саму ціну впродовж року.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉