Facebook Pixel

Мінфін прогнозує ціну на газ нижче торішньої

На опалювальний сезон 2020-2021 року в Україні прогнозується нижчий рівень цін, ніж попереднього року. Про це міністр фінансів Сергій Марченко розповів партнеру The Page — діловому щотижневику «Перша Шпальта».

Водночас, за його словами, система субсидій щодо сплати за житлово-комунальні послуги залишиться, адже наступного року на це закладено 36,6 млрд грн. Марченко додав, що отримають субсидію ті категорії, у яких сімейний сукупний дохід не дозволяє безболісно або самостійно сплачувати за житлово-комунальні послуги.

«Я думаю, що немає складнощів з опалювальним періодом, тому що на ринку є відповідні постачальники газу і їх з’явилося більше. Зокрема, одним з таких постачальників є «Нафтогаз» і тому я б сказав би, що монополії на ринку газу немає, а є можливість обирати з ким краще працювати — є ринок і є ринкова ціна. Але зараз вона нижча, ніж була минулого опалювального сезону».

Сергій Марченко

Сергій Марченко

міністр фінансів України

Контекст. Фіксована гарантована ціна на газ для населення на весь опалювальний сезон минулого року була встановлена на рівні 8 тис. грн за 1 тис. кубометрів. З 1 січня 2020 року гарантовану ціну на природний газ для населення встановили на рівні 5,5 тис. грн за 1 тис. кубометрів (без урахування ПДВ, транспортних витрат і націнки газсбутів).

Нещодавно «Нафтогаз» встановив ціну на газ для побутових споживачів на жовтень 2020 року у розмірі 4,70 грн за кубометр. Після зростання в серпні і вересні, жовтневі ціни на природний газ залишаться на колишньому рівні.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉