Facebook Pixel

Україна стане першою державою у Європі, з якою ОАЕ укладе угоду про всеосяжне економічне партнерство

Об’єднані Арабські Емірати та Україна розпочали переговорний процес, який стосується їхнього обопільного наміру укласти Угоду про всеосяжне економічне партнерство (CEPA). Як інформує пресслужба Мінекономіки, відповідну заяву підписали очільниця відомства Юлія Свириденко та глава Міністерства зовнішньої торгівлі ОАЕ Тані бін Ахмед Аль Зейуді.

Quote«Намір розпочати переговори щодо укладення CEPA підтверджує прихильність двох країн зміцненню двосторонніх економічних зв’язків і розвитку потужних торговельних та інвестиційних потоків між Україною та ОАЕ», – зазначається в повідомлені пресслужби.

Представник ОАЕ наголосив, що Україну було обрано для укладення СЕРА першою з-поміж європейських країн.

Quote«СЕРА з Україною відкриває низку нових можливостей для наших експортерів, інвесторів і виробників, а також надає доступ до нових ринків в Азії, Африці та на Близькому Сході для сільськогосподарської та промислової продукції з України», – додав Аль Зейуді.

Як пише Reuters, переговори, найімовірніше, будуть зосереджені на можливостях розширення торгівлі, сфери послуг та на продовольчій безпеці.

Двостороння торгівля між Україною та ОАЕ

За підсумками минулого року сукупний обсяг двосторонньої торгівлі товарами та послугами між країнами склав $1,15 млрд. Цей показник став найвищим від початку торговельно-економічних відносин між Абу-Дабі та Києвом. Найбільша частка припала на торгівлю сільськогосподарською продукцією (понад 50%) та продукцію металургії (приблизно 30%).

За даними міністерства ОАЕ, нафтова торгівля між ОАЕ та Україною у 2021 році склала трохи більш як $900 млн. Цей показник майже на 29% перевищує той, що було зафіксовано у 2020 році, та є на 12% вищим за результат 2019 року.

Загалом упродовж 2021 року ОАЕ інвестували в українську економіку майже $243,3 млн.

Контекст. Раніше цього року ОАЕ уклали угоди про вільну торгівлю з Індією, Ізраїлем та Індонезією.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉