Максим Сидоренко народився у Луганській області, за освітою металург та агроінженер, а ще він давно захоплюється історією. Тому разом з трьома іншими співзасновниками відкрив тематичне кафе «Обличчя», що присвячено Києву та киянам. Він розповів про ідею створення такого місця та пошук експонатів для нього. Спочатку вони з братом відкрили магазин інструментів у будівлі в Печерському районі.
«Якось адміністратор будівлі каже, що у дворі вони розбирають господарські споруди і знайшли мануфактурну цеглу з клеймом, яку вони готові подарувати. Я не відмовився. Цегла була в розчині, цементі, я це все почистив і побачив старовинний шрифт, знайшов у каталогах, що це київська мануфактурна цегла кінця ХІХ століття. Мене пустили на майданчик, і я там знайшов біля сотні різноманітних цеглин: найстаріша 1847 року, а найновіша була зроблена до 1915 року», — розповідає Максим про народження ідеї тематичного кафе.
Спочатку в кафе планувався лише мінімузей цегли, але швидко тематика розширилася до історії Києва. Зараз Максим Сидоренко і сам не знає, скільки в його кафе історичних знахідок.
«Я почав працювати з антикварами міста, з видатними колекціонерами, у яких потроху щось купую. Нещодавно з’явилася довідка з відділку поліції Либідського району 1866 року. Це оригінальний документ з печаткою, підписом. І ще з’явилися газети «Киевлянин» 1893 року. Це дуже раритетні штуки, і ми їх представимо тут як експонати. А ще я купував журнали Time зі статтями про українців. За весь період існування журналу він надрукував історії про близько 20 наших людей, серед них чотири киянина», — розповідає Сидоренко.
Меню кафе — це не лише їжа. Тут також постійно влаштовують лекції, етновечірки, майстер-класи та інше. Засновники кафе «Обличчя» намагаються зробити тут просвітницький центр.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Головна подія ресторанного бізнесу цієї весни – PRORESTO’25 в Одесі 28 квітня!