Лікарі у Південній Америці зафіксували новий штам коронавірусу С.37, який отримав назву «Лямбда». Його вже виявили у 29 країнах світу. Наразі цей штам у ВООЗ позначили як той, що викликає інтерес.
Водночас чилійські вчені опублікували дослідження, в якому стверджують, що коронавірус «Лямбда» більш заразний, ніж інші штами.
Вчені порівняли поведінку різних штамів у плазмі крові двох медиків, які отримали щеплення вакциною CoronaVac. Під час досліджень виявилося, що «Лямбда» непередбачуваний у дії на нього антитіл, які виробляються вакциною.
Вплив антитіл на штам «Лямбда» виявився зниженим утричі, як порівняти з впливом на початковий штам коронавірусу. Водночас вплив антитіл на британський штам коронавірусу знижений лише вдвічі. Однак дані дослідження ще не пройшли експертної перевірки.
Водночас вчені з Перу зазначили, що поки що не можуть сказати, чи є цей штам коронавірусу більш агресивним, ніж інші варіанти. Також про відсутність доказів щодо більшої заразності штаму повідомили й у Великій Британії.
Контекст. Штам «Лямбда» був уперше виявлений у Перу ще у грудні 2020 року, і досі про нього повідомлялося в 29 країнах.
Зокрема, у Перу понад 80% випадків коронавірусу з квітня 2021 року були пов'язані саме з новим штамом. У Чилі ж штам «Лямбда» став причиною близько третини випадків, про які повідомляли за останні 60 днів.
ВООЗ визнала штам «різновидом інтересу» 14 червня.