Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Вчені виявили британський штам коронавірусу в Україні: чи варто боятися різновидів COVID-19

Британський штам коронавірусу в Україні: симптоми й заразність. Фото: pixabay

Британський штам коронавірусу в Україні: симптоми й заразність. Фото: pixabay

У двох лікарнях в Івано-Франківській області було зафіксовано британський штам коронавірусу. Поширення цього штаму світом триває із середини грудня 2020 року. Однак німецькі вчені заявили, що перший випадок було зафіксовано ще в листопаді.

Наразі хворі перебувають під наглядом лікарів. Про це повідомив головний санлікар Віктор Ляшко.

Основною особливістю британського штаму є вищий рівень заразності. Є припущення, що поширенню цього штаму сприяла робота Буковелю під час локдауну, адже багато туристів, які не змогли потрапити на європейські курорти, натомість приїхали до України.

Які є штами коронавірусу

Нігерійський штам коронавірусу

Нещодавно вчені виявили новий штам коронавірусу в італійському місті Брешія. Президент Італійської спілки вірусологів Арнальдо Карузо зазначив, що цей штам може бути стійким до наявних вакцин. Штам назвали нігерійським.

«Уперше в Італії ми виділили штам, позначений мутаціями, що викликають занепокоєння, адже вони можуть бути стійкими до доступних сьогодні вакцин проти COVID-19», — зазначив Карузо.

Американський штам коронавірусу

Вчені з Університету штату Огайо знайшли ще два нові штами коронавірусу. Вони припускають, що мутації сформувалися на території США.

Цей штам є заразнішим, ніж раніше відомі варіанти SARS-CoV-2, однак вчені вважають, що нові мутації не вплинуть на ефективність вакцин.

Друга мутація домінує в столиці штату Колумбусі. Її поширення припало на кінець грудня 2020-го — початок січня 2021 року.

Південноафриканський штам коронавірусу

Новий штам вірусу було виявлено і в Південно-Африканській Республіці (ПАР). Його вже зафіксували в Німеччині.

Вчені заявили, що цей штам може бути стійкішим до вже розроблених вакцин проти коронавірусу. Ба більше, цей штам мутував більше, ніж британський.

Данський штам коронавірусу

Про мутацію коронавірусу також повідомили в Данії. Його носіями виявилися 10% хворих, протестованих у країні.

Однак вчені зазначили, що частота госпіталізації в разі інфікування цим штамом є меншою, ніж у разі зараження SARS-CoV-2.

Бразильський штам

Бразильські вчені також зафіксували поширення мутованого коронавірусу в штаті Ріо-де-Жанейро. Однак поки що немає жодних даних щодо швидкості зараження та впливу на ефективність вакцин проти коронавірусу.

Результати досліджень біологів показали, що від «материнського» вірусу він відрізняється мутаціями в 38 зі 180 геномів. Як і у випадку з новим британським штамом, 94% зразків виявленого в Ріо-де-Жанейро різновиду коронавірусу мають мутацію E484K у S-білку.

Британський штам

За словами китайських вчених, заразність штаму з Великої Британії в середньому є на 50% більшою, ніж оригінального вірусу. Особливістю цього різновиду коронавірусу є кашель, сильна втома, біль у горлі та м'язах, а от втрата нюху є менш вираженою, ніж у «китайського» варіанта.

Основні симптоми наявності штаму в дітей:

  • втома;
  • підвищення кількості нападів істерики в немовлят;
  • головний біль;
  • біль у животі;
  • температура вище за 37 градусів;
  • втрата апетиту.

Малайзійський штам

Малайзійські вчені також виявили новий штам коронавірусу. Мутацію було знайдено під час дослідження зразків зі штату Сабах.

Наразі фахівці вивчають вплив цього різновиду, його ефективність і агресивність.

Водночас вчені зазначили, що мутації коронавірусу, найімовірніше, призведуть до того, що SARS-CоV-2 стане менш вірулентним і приєднається до інших коронавірусів, які виликають симптоми застуди в холодну пору року.

Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини