Facebook Pixel

Новий глава «Укроборонпрому»: хто такий Ігор Фоменко

Ігор Фоменко. Фото: «Укроборонпром»

Ігор Фоменко. Фото: «Укроборонпром»

Президент Володимир Зеленський звільнив із посади генерального директора державного концерну «Укроборонпром» Айвараса Абромавічуса і призначив виконувати його обов'язки Ігоря Фоменка.

Ба більше, Зеленський припинив повноваження генерального директора «Укрпошти» Ігоря Смілянського як члена наглядової ради «Укроборонпрому», який раніше попросив про це главу держави.

Варто зазначити, що колишній глава Офісу президента Андрій Богдан в інтерв'ю «Гордону» зауважив, що нинішній керівник Офісу Андрій Єрмак пообіцяв Росії виконати 13 пунктів, серед яких згадувалося і про те, що «Україна має звільнити всіх прозахідних політиків».

Telegram Logo

Хто такий новий глава «Укроборонпрому» Ігор Фоменко

Фоменко отримав ступінь MBA в Institute of International Business Relations у Німеччині, пройшов курси Executive Education в Harvard Business School і INSEAD.

Раніше працював на Луганському акумуляторному заводі, Луганському верстатобудівному заводі, обіймав керівні посади в холдинговій компанії АвтоКрАЗ, Corum Group і ICDI Group. У листопаді 2019 року його призначили до «Укроборонпрому» заступником Абромавічуса з бронетанкової, радіолокаційної та спеціальної техніки.

Бізнес, нерухомість і фінанси Ігоря Фоменка

Згідно з декларацією, новопризначений глава держконцерну має квартиру в Києві (понад 51 кв. м), його сім'ї також належать три земельні ділянки в Київській області (4,6 тис. кв. м), крім того, сім'я будує дім (майже 450 кв. м).

Фоменко є співзасновником і одним із бенефіціарів «Науково-виробничого підприємства «Мостовий центр», яке займається інжинірингом, геологією, геодезією та консультує в цих сферах. Він володіє 20% компанії.

Його родині також належать кілька годинників марок Swarovski, Longines, Tag Heuer і Patek Philippe, ювелірні прикраси та картина, які, згідно з декларацією, Фоменко придбав до того, як почав працювати в «Укроборонпромі». Родині також належать Lexus RX 300 2005 року, Citroen C4 Cactus 2016-го і SUBARU Tribeca 2006-го.

За підсумками 2019 року новий глава «Укроборонпрому» заробив майже 129 тис. грн і 57,5 тис. грн дивідендів. Його дружина заробила 48 тис. грн і ще 78 тис. грн отримала від відчуження рухомого майна. У банках Фоменко зберігає понад 60 тис. грн, майже 80 тис. євро і $160 тис., а його дружина — 12 тис. грн, майже 13 тис. євро і $55 тис.

Контекст. У липні 2019 року ексміністра економіки Айвараса Абромавічуса обрали головою наглядової ради «Укроборонпрому», куди його було призначено 12 червня 2019 року указом Володимира Зеленського.

Коментарі

Всі новини

Топ-5 ароматів Kenzo

style