Фото: сайт Nord Stream 2
Німеччина запропонувала американській адміністрації при президенті Джо Байдені кілька інвестиційних проєктів для України, щоб завершити будівництво російського газопроводу «Північний потік — 2» без подальших санкцій США.
Як пише німецьке видання Handfelsblatt із посиланням на джерела в уряді, перший проєкт уже погодили. Йдеться про електролізер потужністю 8,5 МВт, який добуває водень із води, з інвестиціями в розмірі 25 млн євро.
Учасником проєкту з німецької сторони виступає компанія Siemens, з української — ДТЕК Ріната Ахметова. Реалізовувати проєкт планують на Маріупольському металургійному комбінаті імені Ілліча.
«Україна має допомогти Євросоюзу досягти його амбітної мети — стати вуглецево-нейтральним до 2050 року. Україна стане ключовим партнером Євросоюзу в реалізації програми Green Deal, поставивши 7 ГВт зеленого водню до ЄС у середньостроковій перспективі. Це майже п'ята частина водневої генерації Євросоюзу до 2030 року (40 ГВт)», — пише видання.
Видання The Bell пише про те, що Німеччина також планує співпрацювати з Україною у сфері IT і має намір перенести до нашої країни виробництво автокомпонентів з Азії.
Що говорять про «Північний потік — 2» в США
Незадовго до цього державний секретар США Тоні Блінкен заявив, що будь-яка організація, яка бере участь у реалізації «Північного потоку» — 2», перебуває під загрозою санкцій із боку США й має припинити співпрацю.
«Як заявив президент, «Північний потік — 2» — це погана угода для Німеччини, для України та для наших союзників і партнерів у Центральній і Східній Європі. Державний департамент відстежує зусилля завершити будівництво трубопроводу «Північний потік — 2» й оцінює інформацію про організації, які, схоже, беруть у цьому участь», — сказав він, додавши, що проєкт покликаний розділити Європу та послабити європейську енергетичну безпеку.
Контекст. Раніше The Page повідомляло, що компанія Nord Stream 2 знову почала укладання російського газопроводу «Північний потік — 2» у водах Данії.