Facebook Pixel

НБУ зареєстрував перших колекторів. Хто буде вибивати борги з українців

Комітет НБУ з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг вніс до реєстру п'ять перших колекторських компаній. Зокрема, це такі компанії:

  1. ТОВ «Компанія Аксіліум»;
  2. ТОВ «Інфідіс»;
  3. ТОВ «Фінтех-колектив»;
  4. ТОВ «Служба виконання стягнення»;
  5. ТОВ «Українське колекторське агентство».

Контекст. НБУ у встановлений законом термін отримав 64 пакети документів від компаній, які заявили про намір отримати статус колекторської компанії.

Telegram Logo

Закон про регулювання роботи колекторів був ухвалений Верховною Радою 19 березня 2021 року і набрав чинності з 14 липня.

Документ встановлює основні вимоги до роботи колекторів. Наприклад, забороняє дзвонити боржникові з 20:00 до 8:00, більше двох разів на день, повідомляти про борг третім особам, вимагати від родичів погасити борги.

Кредитні та колекторські компанії також повинні будуть дотримуватися правил етичної поведінки з боржниками.

Регулятор, який має створити реєстр колекторських компаній, отримав повноваження з нагляду за дотриманням колекторськими компаніями законодавства про захист прав споживачів фінансових послуг.

Споживачі ж отримають право вимагати від колекторів підтверджувальні документи щодо заборгованості, а також звертатися в НБУ в разі порушення законодавства у сфері споживчого кредитування, зокрема вимог до взаємодії зі споживачем під час врегулювання простроченої заборгованості.

Коментарі

Всі новини