Регулятор подав апеляційні скарги на рішення Окружного адмінсуду Києва про визнання націоналізації Приватбанку незаконної а також про скасування рішення комісії НБУ щодо переліку пов’язаних осіб банку, повідомили в Нацбанку. Судові рішення прийняли за кілька днів до другого туру президентських виборів, 18 квітня.
У Нацбанку також зазначили, що суд, приймаючи рішення, повністю проігнорував потребу докапіталізації Приватбанку, а також той факт, що колишні співвласники Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов недокапіталізовувати банк, через що його віднесли до категорії неплатоспроможних.
У судовому рішенні йдеться, що підставою для прийняття рішення були тільки доповідні записки структурних підрозділів НБУ, що не відповідає дійсності, наголосили у регуляторі.
Суд також неправильно застосував норми матеріального права по суті кредитних ризиків і формування резервів під них. Суд прийшов до помилкового висновку, що кредитні ризики розраховуються банками виключно за кредитними договорами, за якими існує прострочення виконання, а у всіх інших випадках резерви за активними операціями взагалі не повинні формуватися.
Зазначені судові рішення наразі не набули законної чинності і не мають ніяких правових наслідків, підкреслили в регуляторі.
Рішення про незаконну націоналізації Приватбанку 16 травня оскаржив також Кабмін.
Крім вищевказаних позовів, суди прийняли ще кілька рішень на користь Коломойського. Загалом між НБУ та экс-власниками Приватбанку існує півтори сотні позовів про стягнення активів так званої групи «Приват» за кредитами рефінансування банку в період з 2008 року по 2016 рік. Ціна питання — 19 млрд грн.
Націоналізували Приватбанк у грудні 2016 року. До цього він належав Ігорю Коломойському і Геннадію Боголюбову. Мінфін став власником 100% акцій банку, а держава вклала в нього понад 155 млрд грн.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Практичний кейс трьох українських компаній, які працевлаштовують людей з інвалідністю
Угода про надра між Україною та США: перші юридичні висновки та потенційні наслідки
Закон №4337-IX: як нові вимоги до перевізників змінять ринок автоперевезень в Україні