Facebook Pixel

НБУ зупинив ліцензії 40 учасникам небанківського фінринку

Нацбанк оприлюднив грудневі результати ліцензування та реєстрації. Фото: bank.gov.ua

Нацбанк оприлюднив грудневі результати ліцензування та реєстрації. Фото: bank.gov.ua

У грудні 40 учасників ринку небанківських фінансових послуг залишили 40 гравців, у результаті їх кількість зменшилася до 1893. Про це повідомляється на сайті Національного банку.

Зазначається, що упродовж грудня Нацбанк зареєстрував 23 нових гравців небанківського фінансового ринку: 11 фінансових компаній, один ломбард, одну лізингову компанію, чотирьох страхових брокерів і шість колекторських компаній. Водночас із реєстрів вилучено 40 учасників ринку: 15 фінансових компаній, одного страховика, дев’ять ломбардів, чотири кредитні спілки та чотири лізингові компанії. Більшість із них залишили ринок добровільно, а сім фінансових компаній було вилучено примусово.

Станом на 31 грудня 2021 року на ринку небанківських фінпослуг працювали 142 non-life-страховики (на кінець листопада їх було 143) та 13 life-страховиків (їх кількість не змінилася), 261 ломбард (було 269), 278 кредитних спілок (було 282), 137 лізингових компаній (було 140), 935 фінансових компаній (було 946), 65 страхових брокерів (було 61) та 62 колекторські компанії (було 56).

Telegram Logo

Крім того, на ринку визнано 25 банківських груп та 23 небанківські фінансові групи. Зокрема, у грудні визнано небанківську фінансову групу PrimoCollect («Прімоколект») та припинено визнання небанківської фінансової групи «Інеко». На платіжному ринку діє 36 національних і 15 міжнародних платіжних систем.

Протягом грудня Нацбанк застосовував певні заходи впливу на учасників небанківського фінансового ринку. Зокрема, регулятор зупинив дію ліцензій чотирьом фінансовим компаніям та одному страховику. Також у грудні регулятор анулював усі ліцензії за ініціативою заявника 29 установам (15 фінансовим компаніям, одному страховику, шести ломбардам, п’ятьом кредитним спілкам і двом лізинговим компаніям) та примусово — 10 страховикам. Крім того, частину ліцензій за ініціативою заявників було анульовано в 16 фінансових компаній та одного страховика та примусово — в однієї фінансової компанії.

Коментарі

Всі новини